Грип – гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. Аби зменшити ризики захворіти на цю хворобу МОЗ радить робити вакцинацію, бо одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів у епідсезоні в Україні. Тому найближчим часом в українські аптеки доставлять 350 тисяч доз вакцин проти грипу.

За словами Уляни Супрун, очільниці МОЗ, від грипу не захищає:

  • цибуля або часник
  • лимон чи вітамін C
  • оксолінова мазь та бальзам “звьоздочка”
  • жодні імуномодулятори й блокатори вірусів.

Згідно прогнозом ВООЗ, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2)
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017

Отже не захворіти на грип допоможе вакцинація. Вакцина сприятиме формуванню імунітету проти цих вірусів. Але важливим для зберігання вакцини є необхідність дотримуватися холодового ланцюга. Щоби вакцина не втратила своїх захисних властивостей, щеплення найкраще робити невдовзі після того, як придбали її в аптеці. Тому перед вакцинацією варто проконсультуватися з лікарем щодо транспортування самої вакцини.

Як зазначила пані Супрун, найближчим часом в українські аптеки доставлять 350 тисяч доз вакцин проти грипу. Така кількість визначена дистриб’юторами відповідно до аналізу попиту минулих років. Приблизна вартість вакцин від 200 грн до 300 грн.

«Міністерство охорони здоров’я України не закуповує вакцини від грипу централізовано за кошти платників податків. Проте вакцина також може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями», – зауважує Уляна Супрун.

Поділитись

Про Автора