Пенсії, соціальні виплати і мінімальна зарплата: що зміниться в Україні з 1-го грудня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У грудні на громадян очікує низка підвищень у виплатах, які надає держава. Коротко розповідаємо, на що варто розраховувати.

Загальний розрахунковий показник (прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць) із 1-го грудня становитиме 2393 гривні.

Що стосується розбивки за основними соціально-демографічними групами, то показники такі:

  • для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум із 1 грудня становитиме 2100 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 18 років — 2618 гривень; для працездатних осіб — 2481 гривня;
  • для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум із 1-го грудня становитиме 1934 гривні. Відповідно, до цієї суми буде підвищено мінімальну пенсію.
Особи з інвалідністю

Розмір адресної допомоги для осіб із інвалідністю з 1-го грудня складатиме:

  • для осіб із інвалідністю І групи та дітей із інвалідністю — 2514, 2 грн;
  • для осіб із інвалідністю ІІ групи — 2224,1 грн;
  • для осіб із інвалідністю ІІІ групи — 1934 грн.
Працездатні особи, пенсіонери, студенти

Разом із тим розмір адресної допомоги працездатним особам, студентам та пенсіонерам залишаться незмінними. Також не збільшилася максимальна загальна сума виплат на сім’ю: для сім’ї, до складу якої входить одна людина з інвалідністю (зокрема дитина з інвалідністю), максимальна сума становить 3400 гривень. Загальний розмір виплат на сім’ю, до складу якої входять двоє та більше осіб із інвалідністю, максимальним розміром не обмежується.

Крім того, з 1-го грудня сума на депозитному рахунку члена сім’ї, яка отримує адресну допомогу, не має перевищувати 62 025 гривень. У разі перевищення цієї суми, всі члени сім’ї позбавляються права на отримання адресної допомоги.

Малозабезпечені сім’ї та одинокі матері

Також від розміру прожиткового мінімуму залежить розмір виплат малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, соціальної допомоги особам, Загальний розрахунковий показник (прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць) з 1-го грудня становитиме 2393 гривні.

 Мінімальна заробітна плата

Також із 1-го грудня підвищиться мінімальна заробітна плата. Тепер вона становитиме 6500 грн на місяць, або 39,12 грн на годину. Разом підвищиться і ЄСВ — із 1-го грудня він становитиме 1430 грн на місяць.

Пенсія

У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, підвищиться мінімальна пенсія за віком для пенсіонерів віком від 65 років, які мають страховий стаж не менше 30 років (для жінок) або не менше 35 років (для чоловіків). У таких осіб мінімальна пенсія з 1-го грудня становитиме 2600 грн.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму має відбутися 1 липня 2022 року, а підвищення мінімальної заробітної плати — 1 жовтня 2022 року.

Розмір судового збору в грудні залишиться незмінним і зміниться лише з 1 січня 2022 року.

ФОТО – Інформатор

Читайте також:

  1. Українцям платитимуть по дві пенсії: яким буде розмір виплати

  2. Держава виплатить дітям по 2 тис. грн: які категорії отримають допомогу

  3. У Броварах зросла заборгованість із виплати заробітної плати. Хто не платить?

  4. «Лікарняні» виплати відновлять. Зеленський підписав закон

Поділіться.

Залиште відповідь