Пенсії в Україні виплачуватимуть на банківські картки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українські пенсіонери до 1-го вересня мають визначитися з банком, на картку якого надходитиме пенсія. Про це йдеться на сторінці Міністерства соціальної політики України у Фейсбуці.

Сьогодні українські пенсіонери отримують пенсію як через банківські установи, так і через поштові відділення. Але ситуація зміниться з 1 вересня для тих, хто користується послугами саме поштарів. Адже відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» лише незначна частина пенсіонерів матиме право одержувати виплати за місцем вдома.

Пенсіонери, які на сьогодні отримують пенсійні виплати через відділення АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, мають до 1 вересня 2021 року самостійно обрати один із 42-х уповноважених банків для подальшої виплати пенсій. Перелік додається за посиланням.

Якщо пенсіонер самостійно не обере банківську установу, то надалі виплата пенсій здійснюватиметься через АТ «Ощадбанк», в якому відкриють поточний рахунок за зверненням Пенсійного фонду України. У будь-який час можна буде змінити уповноважений банк.

Винятки

За місцем фактичного проживання з 1 вересня отримуватимуть пенсії та грошову допомогу окремі категорії одержувачів:

  • особи з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором або через організацію, відібрану на конкурсі, яка здійснюватиме виплату та доставку пенсій та грошової допомоги, або ж через банківську установу.

ФОТО – Кагарлик.City

Читайте також:

  1. Послуга «Е-пенсія»: тепер пенсію можна оформити через інтернет

  2. За спецсистемою пенсії українців зростуть до 7 тис. грн – Міністерство соцполітики

  3. Із 1 березня підвищили пенсії восьми мільйонам українців

  4. Із грудня зросли пенсії, виплати з безробіття та аліменти

Поділіться.

Залиште відповідь