Підприємець хоче купити в броварської громади покращену ним «будку для двірників»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Об’єкт комунальної власності –  нежитлову будівлю площею 59,2 кв.м., що розташована на вулиці Київська, 310-Б, чиновники управління з питань комунальної власності та житла пропонують дозволити приватизувати та викупити. ФОП «Канський В.П» три роки тому узяв в оренду «будку для двірників» і побудував на її місці МАФ, де хоче створити робочі місця і надавати перукарські послуги. Проте члени «комунальної» комісії так і не досягли остаточної згоди: чи варто дозволяти приватизувати об’єкт та надавати дозвіл на його продаж? Тож останнє слово мають сказати депутати на черговій сесії 26 серпня.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення, в управління з питань комунальної власності та житла 3 серпня надійшла заява від ФОП «Канський В.П» із проханням дозволити приватизувати та викупити орендоване ним приміщення площею 59,2 кв.м на вул. Київській, 310-Б.

Чиновники в пояснювальній записці посилаються на ст. 18 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та вказують, що орендар може викупити орендоване майно, оскільки виконуються умови:

 • поліпшено майно в розмірі не менш як 25% ринкової вартості і його неможливо відокремити від відповідного об’єкта без заподіяння йому шкоди;
 • орендар отримав письмову згоду орендодавця на невід’ємні поліпшення, які надають йому право на приватизацію майна шляхом викупу;
 • невід’ємні поліпшення виконані в межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна;
 • здійснення, склад, характер і вартість невід’ємних поліпшень підтверджені висновком будівельної експертизи;
 • орендар належно виконує умови договору оренди та відсутня заборгованість із орендної плати;
 • договір оренди є чинним на момент приватизації.

Чиновники прогнозують, що надання дозволу на приватизацію дозволить «ефективно використовувати комунальне майно Броварської міської ради та поповнювати бюджет».

Як повідомив під час засідання «комунальної» комісії начальник управління з питань комунальної власності та житла Володимир Маковський, спочатку це була «будка для двірників». Потім підприємець на її місці побудував на зразок МАФа. Приватизація «покращеного» об’єкту обійдеться підприємцю в близько 160 тис. грн. За словами Маковського, Володимир Канський орендує об’єкт «для надання побутових послуг населенню».

Думки членів «комунальної» комісії щодо того, варто чи не варто надавати дозвіл на приватизацію, а потім і на продаж комунального об’єкта, розділилися.

На думку депутата Сергія Батюка, об’єкт продавати не обов’язково –  можна продовжувати його здавати в оренду, але через конкурс. Депутат зазначив, що «він (підприємець – авт.) узяв «смітник» за три копійки, покращив його і тепер хоче його викупити. Такий самий смітник стоїть на Лагунової, 3». Та нагадав, як директор ЖЕК №5 вказував депутатам попереднього скликання, що йому бракує технічних приміщень для розміщення робочого інвентаря. Тоді хотіли забрати техприміщення у «Бровари-Вторма», де орендар облаштував складування вторсировини. Депутат назвав це корисним для міста на противагу тому, що подібне технічне приміщення передали в оренду підприємцю, який хоче приватизувати його та викупити невідомо під який бізнес.

комунальна комісія

Сергій Батюк

Своєю чергою член комунальної комісії депутат Микола Зінченко навів приклад міста Сіллямяе (Естонія), де в його центрі була закинута громадська вбиральня. За його словами, за міський бюджет ремонтувати подібні будівлі там заборонено, тож вбиральню продали на аукціоні за 1 євро. На її місці підприємець побудував ресторан із безкоштовним туалетом для громадян. Позаяк у броварської влади «не доходять руки» до зачиненої громадської вбиральні в парку «Перемога», депутат запропонував віддати її охочим підприємцям, до прикладу, під будівництво Макдональдзу. Також виступив за те, щоб підприємець Канський продовжив покращення «будки для двірників».

комунальна комісія

Микола Зінченко (посередині)

Зазначимо, що на початку лютого 2020 року Броварське управління інспекції та контролю видало ФОП «Канський В.П» містобудівні умови та обмеження на початок будівельних робіт.

Повідомлення про початок будівельних робіт, зокрема, про реконструкцію нежитлового приміщення без зміни розмірів окремо розташованої будівлі, датоване 12 лютим 2020 р. Так, клас будівництва  –  СС1, код – «будівлі торговельні та інші».

А у вересні 2020 р. Володимир Канський сплатив пайовий внесок у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста в сумі 18 тис. 508 грн.

Журналісти «Трибуни» зв’язалися з підприємцем, щоб з’ясувати, під який саме бізнес побудовано МАФ. За словами пана Володимира, загалом «будку для двірників» реконструювати було неможливо, адже вона була в суцільних дірках і нагадувала розвалини, тому комунальники її не використовували.

будка для двірника

«Будка для двірників» 3 роки тому. Фото надане Володимиром  Канським

Позаяк чоловік жив неподалік, то бачив, що біля смітника територія була недоглянута і захаращена, яку для своїх «потреб» використовували алко-  та наркозалежні. Тож вирішив її облагородити, взявши 3 роки тому об’єкт в оренду. Усі ці роки поступово будував об’єкт і вчасно сплачував оренду. За словами пана Володимира, МАФ планує використовувати під перукарню та створити 3-4 робочих місця.

будка для двірника

Як стверджує чоловік, на землю під гаражами, що розташовані поряд, не претендує. Раніше хотів узяти в оренду ще кілька таких закинутих «будок», щоб облагородити їх та територію навколо, проте зараз вагається.

будка для двірника

Гаражі біля МАФу огороджені зеленим парканом

Можливо, саме в пана Володимира і благі наміри. Проте в місті вже є приклади того, як орендована маленька будка охорони на автостоянці, паркан та асфальтне покриття на розі вулиць М. Грушевського та Небесної Сотні, можуть бути першим кроком для будівництва великого маркета.

 1. Автостоянка VS торговельний центр: боротьба триває
 2. Зі стоянки на вул. Грушевського, 15-Г вигнали автовласників. Будуватимуть АТБ? ФОТО

Голоси депутатів «комунальної» комісії щодо того, надавати дозвіл на приватизацію об’єкта та на його подальший продаж, розділилися, тож долю «будки для двірників» вирішуватимуть усі депутати під час чергової сесії 26 серпня.

Фото – авторки

Читайте також

 1. Автостоянка на вул. Грушевського: віддадуть під АТБ?
 2. Автостоянка на Грушевського: відстояли? – Підсумки позачергової сесії
 3. Замість стоянки для машин – торговельний центр: чому депутати проти громади?
 4. Офісний центр на вул. Гагаріна, 21 та автостоянка на вулиці Грушевського: що між ними спільного? 
Поділіться.

Залиште відповідь