Повідомив про хабар – отримай 10%: в Україні з’явиться Єдиний портал повідомлень про корупцію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 4 лютого, Верховна Рада підтримала старт в Україні Єдиного порталу повідомлень про корупцію. Законопроєкт №3450 у другому читанні підтримали 253 народні депутати. Інформацію про це розміщено в профільному виданні Верховної Ради — Урядовому кур’єрі.

Згідно з документом, із порталом зможуть у цілодобовому вільному доступі працювати як викривачі, так і уповноважені суб’єкти щодо запобігання корупції в різних органах.

Нагороду викривачу мають виплачувати не після рішення суду, а після реального стягнення коштів з корупціонера у дохід держави. Такі зміни передбачені до Кримінального процесуального кодексу. В документі залишилася можливість анонімного повідомлення про факт корупції.

Єдиний портал повідомлень про корупцію, голосування

Єдиний портал повідомлень про корупцію, голосуванняСлід зазначити, що НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) просило звільнити себе від обов’язку вступати в судові справи на стороні викривача або третьої особи через недостатню кількість працівників для виконання таких функцій у масштабах країни.

Тепер у законі прописали, що НАЗК має залучатися до судового процесу, якщо в ньому бере участь викривач.

Закон, який дозволяє українцям анонімно повідомляти про факти корупції, ухвалили ще в 2019 році.

Якщо масштаби злочину або завдані державі збитки в 5 тис. і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (близько 10,5 млн грн – ред), викривачу виплачується винагорода в межах 10% від грошового розміру злочину або від завданого державі збитку, але не більше 3 тис. мінімальних зарплат. Із урахуванням мінімалки розміром 5 тис. грн, винагорода для розкривача корупції може становити від 100 тис. до 15 млн грн.

ФОТО – сайт міста Шепетівка, РАДА

Читайте також:

  1. У Скибині нетверезий водій «погорів» на хабарі полісмену

  2. У Броварах на хабарі затримано керівника однієї з філій казенного підприємства. ФОТО

  3. На хабарях «спіймали» керівництво броварської Держпродспоживслужби – СБУ. ФОТО

  4. Намагався підкупити слідчого: броварчанина затримали на хабарі

  5. У Пухівці на хабарі зловили депутата сільської ради

Поділіться.

Залиште відповідь