Прихисток для переселенців на Шацьких озерах надає родина депутатки Броварської райради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутатка Броварської райради від партії «Слуга народу», очільниця Броварського районного підрозділу ВГО «Стоп корупції» Людмила Чайковська разом із родиною активно займається волонтерською діяльністю та надає прихисток родинам-переселенцям. Про це йдеться на сторінці «СтопКору».

Мамі депутатки – Вірі Чайковській-Тарликовій належить одна з баз відпочинку на Шацьких озерах у Волинській області. Там з першого дня повномасштабного вторгнення надають житло тим, хто тікає від жахіття війни.

Пані Віра допомагає з житлом переселенцям ще з 2014 року. В лютому 2022-го двері бази відпочинку «Фенікс» на озері Світязь знову відкрились для тих, хто ховається від війни.

Власниця бази прийняла усвідомлене рішення: попри фінансові збитки, з початком літа не відкривати повноцінний туристичний сезон. Частину номерів віддають для проживання вимушеним переселенцям.

«Я бачила очі людей, які бігли від війни у 2014-му. Ми не можемо бути осторонь. Це наш фронт», – заявила пані Віра.

З першого дня повномасштабної війни Людмила Чайковська розмістила оголошення про прилисток переселенців в соціальних мережах, на сайтах. Депутатка районної ради сама їздила вночі зустрічати родини з маленькими дітьми, возила на власній автівці до лікарні або допомагала робити документи, збирала і привозила харчі та медикаменти.

«Ми тут одразу стали як одна велика родина. Хтось вже поїхав, хтось додому повернувся. Ми розуміємо, що цим людям нікуди повертатись», – розповідає депутатка.

Як зазначила «Трибуні-Броварів» Людмила Чайковська, переселенці переважно зі сходу країни постійно приїжджають та виїжджають на базу відпочинку.

«Одні родини приїжджають на три дні, інші на більш довгий термін. Станом на зараз у нас перебуває 26 переселенців, але їх кількість постійно змінюється», – розповідає Людмила.

З її слів, найбільша кількість переселенців сягала понад 60-ти осіб.

На базі й дотепер живуть переселенці з Маріуполя, Слов’янська, Краматорська, Харкова та інших гарячих точок. Були і три родини з Броварів.

«Ми живемо тут вже четвертий місяць. Втекли від вибухів на Донеччині на початку квітня. Їхали з родиною автівкою, пів-України проїхали, не знали де знайти житло. Побачили оголошення і так тут опинились. Навіть не очікували знайти таке ставлення до нас. Всі співчувають, допомагають – харчами, гуманітарною. Переселенцям навіть на ринку знижки роблять. Дуже хвилювалась, що ми розмовляємо російською мовою. Але жодного разу не зустріли агресії з цього приводу. Усі все розуміють. Дуже вдячні, що дозволяють нам тут жити. Тут і природа для дітей, і атмосфера тепла. А з Людмилою Чайковською навіть потоваришували. Чудова людина!», – розповідає переселенка зі Слов’янська Ірина.

Маленькі переселенці разом з Людмилою Чайковською

«Фенікс» не вперше розкриває двері для вимушених переселенців. У 2014-му році тут знайшли прихисток кілька родин з Луганщини та Донеччини. Хтось поїхав, хтось лишився працювати.

«Це дуже важко… Це не так легко й гарно, як здається. Голодні налякані діти, зневірені дорослі І вдячності чекати не варто. Часто чуємо від переселенців, яким допомагаємо, що ми винні їм. Бо їхні домівки розбомбили, а наші – ні… Руки опускаються, сил не вистачає. Здається: ну що я ще можу зробити, щоб це нарешті скінчилось? Хочу, щоб всім нам вистачило сил все це пережити. Поплакати, зчепити зуби – і знову бігти. Кожен має робити свою роботу. На своєму фронті», – каже Людмила Чайковська.

Як повідомляв раніше «СтопКор», регіональні підрозділи ВГО «Стоп корупції» координуючись, займаються поставками та розвезенням гуманітарної допомоги переселенцям і нужденним з-за кордону. Зокрема, голова Броварського осередку організації та депутатка Броварської райради Людмила Чайковська координує постачання допомоги для постраждалих районів Київщини.

ФОТО – Людмила Чайковська

Читайте також:

  1. На Броварщині працює дитячий табір для дітей-переселенців. ФОТО, ВІДЕО

  2. Як отримати фінансову допомогу від міжнародних організацій. ІНСТРУКЦІЯ

  3. Соціальну допомогу внутрішньо переміщеним особам можна отримати на картки ПриватБанку

  4. На Броварщині понад сто сімей потребує житла, понад 60 – відселення на час капремонту

Поділіться.

Залиште відповідь