Трибуна – Бровари

Сезон кліщів стартував: коли в Броварах оброблятимуть парки та сквери

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Весняне тепло розбудило від зимової сплячки природу, а разом із нею прокинулися і стали активнішими тварини, птахи та комахи. Особливо кліщі, які є переносниками збудників небезпечних захворювань людей та тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Як уберегтися від кліщів, та коли в Броварах оброблятимуть парки та сквери спецрозчинами?

Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Вони живуть у високій траві та листі під деревами, реагують на тепло людини. Кліщ присмоктується не одразу, адже шукає на тілі людини те місце, де судини проходять близько до шкіри.

Щороку навесні броварські комунальники обробляють парки та сквери спеціальним хімрозчином. Як повідомив «Трибуні-Броварів» очільник КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Сторчовий, цьогоріч обробка рекреативних зон міста від кліщів відбуватиметься після 20-го квітня.

«У пріоритеті, звичайно, буде обробка парків «Перемога» та «Приозерний». Попередньо про це броварчан  повідомимо», – каже директор КП.

Як уберегтися від кліщів
 • Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.
 • Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
 • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
 • Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, та навіть кількох днів.
 • Оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути й так звана німфа — молодий дуже маленький кліщ.
 • Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
 • Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити та випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
Що робити, коли кліщ уже присмоктався
 • Одразу зверніться до лікаря.
 • Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати кровопивцю з боку в бік (адже хоботок надійно «зацементовано» в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна у будь-який зручний для вас бік).
 • Якщо нема пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
  Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався — видаліть рештки стерильною голкою.
 • Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.
 • Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Підготовлено за матеріалами «Репортер» та «DDK»

ФОТО – Українська правда

Читайте також:

 1. «Підхопити» кліща: укуси, що можуть нести загрозу здоров’ю. Відео

 2. 21 серпня парк «Перемога» оброблять від кліщів. Три дні зелені зони бажано не відвідувати

 3. 14 травня парк «Перемога» оброблять від кліщів: зелені зони бажано не відвідувати

 4. Сезон кліщів стартував: у Броварах не поспішають обробляти парки від кровопивць

Поділіться.

Залиште відповідь