Штрафи за вирубку дерев у містах планують підвищити в 10 разів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3805, який передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та посилення відповідальності за вирубування дерев в межах населених пунктів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція.

За словами голови інспекції Андрія Мальованого, штрафи за порушення збільшаться в близько 10 разів.

«Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів підвищується до 1700 – 3400 гривень для громадян та 5100-8500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно», – зазначив Андрій Мальований.

Також до Кримінального кодексу введуть нову статтю 246¹, яка передбачатиме, зокрема, позбавлення волі на строк до трьох років.

«За умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, передбачені штраф для громадян у розмірі 8500-17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

Істотною шкодою вважається така, що в 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тобто, якщо вирубка дерев нанесла збитків на 340 гривень, порушник заплатить штраф понад 8 тисяч гривень», – повідомив Андрій Мальований.

Цей законопроект дозволить посилити захист зелених насаджень у містах. Це особливо важливо для мегаполісів та промислових міст, адже дерева – це не тільки джерело кисню, а ще й природний фільтр для забруднюючих частинок, які щодня продукуються підприємствами, вугільними ТЕЦ та автомобілями.

ФОТО – Earthsight

Читайте також:

Для будівництва провулку імені Івана Сокура зріжуть 22 дерева

У Требухові затримали вантажівку з незаконно зрубаними деревами. ФОТО

Для нової дороги в Броварах зріжуть 75 дерев. ФОТО і КАРТА

Озеленювати місто та чіпувати дерева: виконком підтримав петицію активістів

Поділіться.

Залиште відповідь