Суд у справі Лудченка відклали: не вдалося допитати свідка дистанційно

Pinterest LinkedIn Tumblr +

22 грудня відбулося судове засідання в справі за обвинуваченнями проти експоліціянта Михайла Лудченка. Рік тому підсудний п’яним на смерть збив жінку і травмував її доньку. Учора йому продовжили термін тримання під вартою. Водночас Феміда не змогла допитати свідка з Нікополя, адже ані суд цього міста, ані свідок не вийшли на зв’язок. Розгляд справи по суті відклали на наступний рік.

Зрив допиту свідка

Учорашнє засідання почалося із затримкою. Зі слів працівників суду можна було зрозуміти, що Броварський міськрайонний суд не може зв’язатися телефоном із колегами з Нікополя для здійснення дистанційного допиту свідків. Під час засідання це підтвердила і суддя Тетяна Василенко.

Тетяна Василенко

Суддя Тетяна Василенко

За її інформацією, у суді Нікополя відсутній зв’язок для проведення відеоконференції. Про це нібито також зазначено і на сайті суду. Варто зауважити, що на сайті вказано: в суді не працюють усі міські телефони. Щоправда, оголошення датоване ще першим листопада.

Нагадаємо, за клопотанням представника потерпілих Івана Балицького, одного зі свідків суд запропонував допитати в режимі відеоконференції з суду міста Нікополя, адже чоловік уже близько 2,5 місяця живе саме там.

Допит свідків у справі Лудченка: очевидці підтверджують доводи слідства. ФОТО

Водночас, імовірно, проблема полягала не лише у відсутності зв’язку з Нікопольським міськрайонним судом Дніпропетровської області. До засідання в Броварах, а також у перерві, присутні, з їхніх слів, намагалися дотелефонуватися безпосередньо до свідка. Однак усі спроби були невдалими. Іван Балицький повідомив, що ще вчора свідок висловлював готовність узяти участь у допиті.

Домашній арешт продовжили

Слід зазначити, що захисник підсудного, адвокат Олександр Сіладі, вже не вперше на засідання не з’явився. Зі слів судді, про причини своєї відсутності він не повідомив. Натомість Михайло Лудченко написав і подав заяву про те, що він не заперечує проти розгляду справи за відсутності захисника.

Михайло Лудченко

Підсудний Михайло Лудченко

Оскільки термін запобіжного заходу для обвинувачено цими днями спливає, його необхідно продовжити в судовому порядку. Прокурор Роман Луценко звернувся до Феміди з відповідним клопотанням – продовжити домашній арешт Михайлу Лудченку ще на 2 місяці.

Державне обвинувачення запропонувало ті самі умови домашнього арешту: цілодобовий, без застосування засобів контролю. Підозрюваний зобов’язаний не покидати адресу мешкання, прибувати до суду чи прокуратури на вимогу, а також утримуватися від спілкування з потерпілими.

Роман Луценко

Прокурор Роман Луценко

Клопотання прокурора підтримав і представник потерпілих Іван Балицький, вказавши на ефективність такого запобіжного заходу. Водночас сам Михайло Лудченко попросив за можливості змінити захід на м’якший. Мовляв, усі свідки вже допитані, тож впливати на них уже не потрібно.

Після вислуховування сторін, суддя видалилася до нарадчої кімнати. Повернувшись, вона зачитала ухвалу, згідно з якою Михайлу Лудченку залишили цілодобовий домашній арешт, клопотання прокурора задовольнили повністю. Термін домашнього арешту – до 22 лютого 2022 року.

Тетяна Василенко також зауважила, що свідки допитані ще не всі. З ухвали також слідує, що в разі порушення підсудним умов домашнього арешту, суд може ухвалити жорсткіший запобіжний захід, а також накласти грошове стягнення з підсудного.

Наступне засідання

Наступне судове засідання призначили на 13 січня 2022 року о 10:00. Суддя попросила все-таки забезпечити можливість допиту свідка, який нині мешкає в Нікополі.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Пив пиво й уникав освідування: триває суд у справі експоліціянта Лудченка. ФОТО, ВІДЕО
  2. Суд у справі експоліціянта Михайла Лудченка вкотре відклали
  3. Броварський суд випустив експоліціянта Михайла Лудченка, який п’яним на смерть збив жінку. ФОТО, ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь