«Теплиці я побудую. І дуже хороші. Але не сьогодні», – Вадим Каган

Pinterest LinkedIn Tumblr +

10 вересня відбулися святковості з нагоди введення в експлуатацію довгобуду на вул. С.Петлюри, 21-Б. Майже 14 років 159 вкладників очікували цієї миті. На черзі – виконання забудовником ТОВ «Каган і Ко» другої умови інвестиційного зобов’язання – будівництво теплиць. Коли ж їх збудують – розповів журналістам «Трибуни» засновник фірми «Каган і КО» Вадим Каган.

Під час урочистостей із вуст голови КОДА Василя Володіна, забудовника – власника ТОВ «Каган і Ко» Вадима Кагана та інвесторів лунали слова вдячності міському голові Ігорю Сапожку за те, що знайшов спосіб завершити довгодобуд. Своєю чергою керівництво міста та інвестори дякували Вадиму Кагану, що погодився завершити проблемний будинок. Дякував за приємну несподіванку від забудовника – подарунок 2-кімнатної квартири – срібний паралімпійський чемпіон Олексій Федина.

Олексій Федина, паралімпієць

Біля мікрофону – Олексій Федина

Хоча 159 інвесторам ключі від квартир цього дня не віддали, та люди мали змогу перевірити свої дані в актах прийому-передачі, підписати та отримати їх, якщо там не було помилок. Відтак, розпочати ремонти. Однак деякі від підписання актів відмовлялися, адже ще не бачили своїх квадратних метрів.

вул. С.Петлюри, 21-Б вул. С.Петлюри, 21-Б

Як виглядає житло, на яке очікували люди 14 років, разом із гостями побачили і журналісти «Трибуни».

Не перші, і, на жаль, не останні

Інвестори буд.21-Б, що на вул. С. Петлюри, –  не перші і, на жаль, не останні ошукані забудовниками вкладники. Не перший рік у Броварах намагаються вирішити подібну проблему й інвестори ЖК «Діамант».

За словами Вадима Кагана, який виступив під час святковостей, на жаль, на сьогодні вкладники державою не захищені, тож мають бути обачними під час купівлі житла. Зокрема, перш ніж його купувати, потрібно спочатку вивчати, хто його будує. І не «вестися» на дешевші метри, адже дешевшого, до прикладу, в центрі міста порівняно з околицями, не буває.

Введення в експлуатацію будинку на вул. С. Петлюри, 21-Б

Біля мікрофону – Вадим Каган

Зазначимо, щоб 159 людей мали змогу святкувати перемогу, 120-тисячному місту довелося йти на жертви.

Нагадаємо, будинок на С. Петлюри мали збудувати ще в 2006 р. Проте забудовник так і не завершив будівницто, аргументуючи, що закінчилися гроші. За 10 років змінилося кілька забудовників, проте багатоповерхівка так і залишалася недобудованою. Історію цього проблемного будинку можна прочитати в матеріалах «Трибуни» нижче за посиланнями.

Проблему довгобуду на вул. Симона Петлюри, 21-Б взялося вирішити БК «Атлант». Як бонус фірма отримала можливість забудувати землю під теплицями на вул. Симона Петлюри, 28. Але співзасновники «Атланту» відмовилися вкладати кошти в недобуд. Завершити довгобуд узявся один із співзасновників «Атланту» – Вадим Каган та його компанія «Каган і Ко».

Довгобуд на С. Петлюри, 21-Б добудує  фірма «Атлант»: відбувся конкурс на відбір забудовника   

Коли збудують теплиці

Згідно із затвердженим виконкомом 23 липня 2019 р. Порядком проведення інвестиційного конкурсу з відбору інвестора для проведення робіт із комплексної забудови ділянки площею 2,3648 га (територія теплиць) на вул. Симона Петлюри, 28, головними критеріями відбору забудовника були:

1). Добудова та передача інвесторам будинку на вул. С. Петлюри, 21-Б;

2). будівництво теплиці для міста.

Лише потім забудовник мав розпочати будівництво житлового кварталу.

Оголошено інвестиційний конкурс на комплексну забудову території колишніх комунальних теплиць

Будинок на С. Петлюри, 21-Б добудували і, нарешті, передали інвесторам. Проте будівництво теплиць не розпочиналося. Хоча у п. 7.2 Порядку організації та проведення інвестиційного конкурсу зазначено, що «роботи з перенесення та будівництва тепличного господарства мають бути проведені ДО ПОЧАТКУ підготовчих будівельних робіт із комплексної забудови земельної ділянки». Проте вони вже активно ведуться.

Журналісти «Трибуни» запитали у Вадима Кагана, коли ж збудують обіцяні теплиці?  За словами забудовника, журналісти не правильно прочитали договір. Загалом він «підписувався» лише під тим, щоб перенести теплиці з одного місця на інше ( вул. О. Онікієнка, поряд із кладовищем – авт.). Проте, як зазначає пан Каган, у місті хочуть не перенесення старих теплиць, а будівництво нових, сучасних. І він обіцяє їх побудувати. Однак, за словами Вадима Кагана, позаяк він не бере кредитів для будівництва, а справляється лише у межах своїх коштів, то спочатку він має звести хоча б два будинки та їх продати. За ці кошти і будуватиме теплиці. А до цього часу вони  продовжать працювати.

«Зараз я роблю проєкт і переноситиму теплиці не раніше, ніж наступного року. А то і через два роки»,  – повідомив Вадим Каган.

Також додав, що запропонував меру міста не лише побудову теплиць, а і їх утримання та вирощування квітів власним коштом. За словами пана Кагана, ці квіти він би безкоштовно віддавав місту. Проте, за його словами, зробити цього не можна, бо земля комунальна.

Як зазначив забудовник, насправді ці теплиці нікому непотрібні, адже він пропонував меру та заступнику приїхати до нього із спеціалістами та подивитися на сучасні теплиці, що працюють без електроенергії. Проте ніхто цим не зацікавився.

«Теплиці я побудую. І дуже хороші. Але не сьогодні»,  –  запевнив Вадим Каган.

Згідно з оприлюдненим документом на порталі  Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, дозвіл на будівництво І черги – 25-поверхівки –  фірма отримала ще 8 грудня 2020 р. Власне, тоді і розпочалося будівництво. А наприкінці липня розпочалися підготовчі роботи на місці частини зруйнованих теплиць. Зазначимо, що саме на місці теплиць і мають збудувати дитсадок на 120 місць.

ТОВ «Каган і Ко» розпочало забудову теплиць. Нехтуючи інвестиційні зобов’язання?

Загалом на ділянці, де саме відбуваються підготовчі роботи, мають звести два будинки по 25 поверхів, між ними буде двоповерховий торговельний центр. Позитивний висновок експертизи на будівництво першої 25-поверхівки на 660 квартир на території демонтованих теплиць фірма отримала ще 30 червня 2021 р. Власне, під її будівництво і проводяться зараз підготовчі роботи. Тож раніше від житлових будинків дитячий садок не побудують.

забудова теплиць

теплиці

Читайте також

  1. Недобуд по вул. С. Петлюри, 21-Б: депутатські рішення, які дозволять завершити будівництво

  2. Довгобуд по вул. С. Петлюри, 21-Б: затверджено порядок проведення конкурсу з відбору інвестора 
  3. Довгобуд на Симона Петлюри, 21-Б: майданчик для прогулювання уроків, травм та насильства?

  4. Про дерева в Броварах: де, які, скільки та переїзд зеленого господарства

  5. На території теплиць зріжуть 41 дерево та 15 кущів під будівництво житлового кварталу. Відео
Поділіться.

Залиште відповідь