Тимчасові укриття більшості шкіл Броварської громади потребують облаштування другого виходу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тимчасові укриття більшості шкіл Броварської громади потребують облаштування другого виходу, але технічно це зробити неможливо. Про це повідомила начальниця управління освіти і науки Оксана Мельник під час засідання «комунальної комісії».

Із 13 навчальних закладів ( 10 шкіл міста, НВО та шкіл у Княжичах і Требухові), які перевірила комісія під час попереднього огляду, облаштувати другий вихід можна в тимчасових укриттях  5-ти шкіл. Для цього планують у Програмі розвитку системи освіти Броварської МТГ змінити кошторисні призначення у видах робіт – перенаправити 3 млн 095 тис.грн у розділ «Ремонт споруд цивільного захисту». Проте в більшості шкіл громади технічно облаштувати другий вихід – неможливо, повідомила начальниця управління освіти і науки Оксана Мельник під час засідання «комунальної комісії» 20 липня.

Перепрофілювання коштів депутати погодили під час засідання комісії, остаточно ухвалити проєкт рішення мають на черговій сесії міськради 28 липня.

На попередній позачерговій сесії депутати вже перепрофілювали на ремонтні роботи з облаштування електропостачання та каналізаційні роботи в 10-ти тимчасових укриттях шкіл 2 млн 991 тис.грн + 150 тис.грн на НВО + 250 тис.грн – на дитсадки.

За словами заступниці начальниці управління освіти Тамари Стельмах, за результатами попереднього об’їзду шкіл можна зробити висновки:

  1. Підвальні приміщення в усіх школах прибрані від мотлоху та сміття.
  2. Тривають роботи з облаштування освітлення і закупівлі світильників.
  3. Тривають роботи із закупівлі біотуалетів або ж ремонтні роботи в облаштованих вбиральнях.

Наразі продовжується попередній огляд дитсадків. Підсумковий об’їзд шкіл і дитсадків відбудеться в кінці серпня, де і вирішиться доля кожного навчального закладу: чи отримають дозвіл працювати очно.

Зазначимо, що голова ДСНС України Сергій Крук під час наради за участю Прем’єр-міністра щодо стану укриттів у закладах освіти зазначив, що на початок поточного року захисні споруди цивільного захисту забезпечували укриття не більше 10% населення країни. Відповідно, станом на сьогодні лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту. Отже, основну частину учасників освітнього процесу планується захищати у найпростіших укриттях.

Очільник служби наголосив на необхідності підвищити темпи підготовки закладів освіти та прискорити проведення комісійних обстежень будівель і споруд.

Також у Державній службі з надзвичайних ситуацій наголошують, що школи, які не пройду перевірку ДСНС та поліції, офлайн не працюватимуть. При цьому рішення працювати офлайн або онлайн для кожної школи прийматиметься окремо. Крім цього, з учителями проводитимуть профілактичні бесіди.

Головне фото – Броварська РВА

 Читайте також 

  1. Підвали шкіл і дитсадків у Броварській громаді ремонтують та облаштовують: підготовка до нового навчального року
  2. Батьки Київщини збирають підписи до петиції проти очного навчання, Броварська громада готується до навчання за змішаною формою
  3. За яких умов у Броварському районі школярі навчатимуться очно: підсумки наради
  4. Спалена Богданівська школа: навчальний заклад облаштують у сільському клубі
  5. «Шкільний вулик» у Калиті: в Україні з’явилася перша філія соціального шкільного підприємства
Поділіться.

Залиште відповідь