За яких умов у Броварському районі школярі навчатимуться очно: підсумки наради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Перший об’їзд закладів освіти територіальних громад Броварського району розпочнеться з 25 липня і триватиме до 10 серпня. Перевірятимуть першочергово готовність захисних споруд. Після перевірки керівники шкіл і дитсадків отримають приписи з порушеннями, які мають усунути до наступного об’їзду. Що потрібно зробити, щоб 1 вересня в умовах воєнного стану очно запрацювали школи і дитсадки, говорили на спільній нараді в Броварській РВА 6 липня. Нарада відбулася за участі керівництва Броварської  РВА, працівників ДСНС, директорів шкіл, дитсадків, керівників позашкільної та інклюзивної освіти територіальних громад Броварського району.

На початку наради голова Броварської  РВА Павло Проскочило поінформував освітян про наслідки ворожого перебування на території Броварщини.

нарада в РДА нарада в РДА

Павло Проскочило

Павло Проскочило

Під окупацією на Броварщині було 24 населені пункти трьох громад: Великодимерської, Баришівської і Калитянської. Від воєнних дій у Броварському районі загинуло 175 цивільних осіб, зруйновано або пошкоджено 2 453 багатоповерхових та приватних житлових будинки. Вщент зруйновано – 416,  пошкоджено – 2037. Капітального ремонту потребують 1 206 будинки, житла – 113 сімей, відселення на час капітального ремонту –  64 сімей.

Окрім цього, від бойових дій постраждало 17 закладів освіти, серед яких 12 – шкіл.  Найбільші руйнування –  в Богданівській школі та дитсадку.

Захисні споруди в навчальних закладах: елементарні вимоги

У своєму виступі заступник начальника Броварської РВА Юрій Власенко наголосив на обов’язковому приведенні до чинного законодавства всіх захисних споруд у навчальних закладах. І це варто зробити якнайшвидше – до початку об’їзду шкіл і дитсадків.

Юрій Власенко

Юрій Власенко

Перше, з чого потрібно починати – прибрати в підвальному приміщенні сміття, звільнити його від захаращення, акцентував Власенко. Для допомоги запропонував залучити членів місцевих добровольчих формувань. А про гроші для ремонтів мають подбати керівники громад, адже з держави коштів на ці потреби не виділятимуть і нові укриття не будуватимуть, зазначив заступник начальника БРВА.

Також Юрій Власенко наголосив на необхідності розміщення в укриттях тієї кількості дітей, на які розраховані захисні споруди. Тож керівники закладів освіти мають подумати про навчання школярів у кілька змін. «Школи, які хочуть навчатися очно, але не мають захисних споруд та не мають таких споруд у радіусі 500 метрів ( ДСНС рекомендує в радіусі 100 метрів), спільно з головами громад повинні подбати про можливість довезення дітей до закладів освіти, де є такі захисні споруди», – зазначив Власенко.

Нині в Броварському районі очно працюють 5 дитсадків у Броварах  і один – у Згурівській громаді,  повідомила  в.о. начальника відлілу освіти, молоді та спорту Броварської РВА Ольга Білановська. У Баришівській і Згурівській  ОТГ працюють по одному позашкільному навчальному закладі, у Калинівській і Згурівській ТГ – очно працюють дитячо-юнацькі спортивні школи.

нарада в РДА

Про необхідність укомплектування всім необхідним медичних кабінетів навчальних закладів для надання невідкладної меддопомоги говорила в.о.завідувача сектору з питань охорони здоров’я Броварської РВА Рената Бащенко. Зокрема, медпрацівники повинні вміти надавати допомогу дітям і педагогічному персоналу в критичних випадках. Аптечка має бути при них під час перебування в укритті.

Рената Білановська

Рената Бащенко

Вимоги ДСНСників до очного навчання в школах і дитсадках

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту Броварського РУГУ ДСНС Андрій Личагін  розповів, як відбуватиметься перевірка навчальних закладів. ДСНСники розпочнуть перевірки з початку серпня.

Фахівець озвучив рекомендації для утримання захисних споруд. Рекомендації діляться на 2 частини: навчальні заклади, де корисна площа захисних споруд розрахована до 50 осіб і ті, де може вміщатися понад 50 осіб. Корисна площа – та площа, де немає труб комунікацій. Від розмірів корисної площі залежатиме навчання дітей в одну чи дві/три зміни.

нарада в РДА

Андрій Личагін, ДСНС

Андрій Личагін

За словами Личагіна, до захисних споруд, розрахованих до 50 осіб, вимоги прості і їх за бажанням можна виконати за 2 -3 дні. Та в будь-якому випадку, варто звернути увагу на висоту сховища – вона має бути не менша ніж 2- 1,8 метра.

Для тих захисних споруд, де корисна площа може вмістити понад 50 осіб,  є 15 рекомендацій. Серед них – наявність другого евакуаційного виходу ( це можуть бути і  вікна, але їх варто закласти мішками з піском), вентиляції, каналізації, аптечки для надання першої домедичної допомоги, засобів пожежогасіння (бажано вогнекислотні вогнегасники), води (2 л на 1 особу на добу), їжі, яка може зберігатися понад 48 год, підключеного інтернету.

За результатами перевірок буде складено акти, де вкажуть стани готовності навчального закладу: готова, неготова або ж обмежено готова (виконано переважну більшість основних пунктів).

Обмежено готовий стан шкіл і дитсадків дозволить відкрити навчальні заклади для очного навчання.  Проте останнє слово – чи розпочне навчальний заклад навчання офлайн, має сказати військова адміністрація.

За словами начальника Броварської РВА Павла Проскочила, наразі частина шкіл у районі пошкоджені через військові дії, але відновлювальні роботи ще не проводилися. Тож директори цих навчальних закладів мають тісно співпрацювати з головами ОТГ для якнайшвидшого відновлення шкіл і дитсадків. Зміни в 590-й постанові Кабміну дозволять  використовувати бюджетні кошти для ремонтів у навчальних закладах. Якщо ж навчальні заклади не будуть належно готові, то не отримають дозволу на початок очного навчання, наголосив Проскочило. При цьому бажання навчатися офлайн не звільняє директорів навчальних закладів від відповідальності належно підготувати школу чи дитсадок до початку нового навчального року.

Що кажуть військові

Як повідомив військовослужбовець ЗСУ, бригадний генерал Валерій Ємбаков, за підсумками ведення бойових дій, дії 13-го сектора оборони Броварського напрямку визнані військовим керівництвом України найкращими в області. Нині військовослужбовці продовжують надійно оберігати підходи до району.

нарада в РДА

Валерій Ємбаков

Валерій Ємбаков

Генерал наголосив, що небезпека з боку Білорусі залишається, але наразі жодних передумов вторгнення чи наступу ворога немає. При цьому з кожним днем Україна отримує все більше важкого озброєння, що дозволяє ЗСУ знищувати все більшу кількість ворожих складів боєприпасів. Тож військове керівництво країни прогнозує, що з 1 вересня в більшості шкіл України буде можливість навчатися очно або за змішаною формою.

Валерій Ємбаков наголосив, що вчителі – це приклад, адже на них дивляться і рівняються учні та батьки, тож кожен їх робочий день має починатися з усмішки, ентузіазму і впевненості в нашій найшвидшій перемозі. І особлива увага має приділятися військово-патріотичному вихованню дітей.

Читайте також

  1. Як живуть у Польщі діти з мокрецького будинку «Надія»
  2. На Сході країни загинув учитель із Княжичів Анатолій Федоренко
  3. Батьки Київщини збирають підписи до петиції проти очного навчання, Броварська громада готується до навчання за змішаною формою
  4. Підвали шкіл і дитсадків у Броварській громаді ремонтують та облаштовують: підготовка до нового навчального року
  5. В Україні скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності. Чому?
  6. У Броварах запрацюють пришкільні табори
  7. Без «Війни і миру»: як зміниться шкільна програма з нового навчального року
  8. У дитсадках Броварів безкоштовно харчуватимуться діти військовослужбовців ЗСУ і тероборони
Поділіться.

Залиште відповідь