У Броварах бракує сімейних лікарів – Ігор Кравцов

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про скарги громадян на брак сімейних лікарів задля оформлення паперових COVID-сертифікатів, під час оперативної наради за головування заступника міського голови Петра Бабича повідомила начальниця відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва. Проте мова лише про тих громадян, які не мають підписаної декларації з сімейним лікарем. Що ж робити тим броварчанам, які не мають декларації з сімейним лікарем, а потребують паперового COVID-сертифіката, та тим, хто приїхав у Бровари з іншого міста, вакцинувався, але також не має декларації?

Під час оперативної наради Ніна Хорошаєва зазначила, що протягом тижня в їх відділ надходить по дві-три скарги від вакцинованих, які хочуть отримати паперові COVID-сертифікати про щеплювання. Проте не можуть звернутися до сімейних лікарів, адже їх у Броварах бракує.

Нагадаємо, що обов’язки видавати паперові COVID-сертифікати та вносити всі дані про вакцинованих покладено на сімейних лікарів. Однак є частина мешканців громади, які не вклали договори з сімейними лікарями.

Керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов нагадав, що укладання декларацій із сімейними лікарями триває з 2014 року, однак не всі мешканці добросовісно поставилися до вимоги і вчасно підписали угоди з лікарями. Та уточнив, що вимагають паперові COVID-сертифікати далеко не мешканці Броварської громади, а зареєстровані в інших містах, які приїхали на роботу в столицю чи Бровари, а мешкають у нашому місті. Таким громадянам Ігор Кравцов запропонував інформацію про вакцинацію відразу генерувати в застосунок «Дія».  Для цього в кожній амбулаторії та в центрі вакцинації є працівники, які і допомагають це зробити.

Нагадаємо, через нові карантинні правила, які не дозволяють вільно пересуватися територією України потягом, автобусом чи літаком без документа, який підтверджує вакцинацію, або ж тесту на коронавірус, у жовтні люди масово атакували пункти щеплювання. Значно зросла кількість охочих вакцинуватися в цей час і в Броварах. Проте, як повідомляв раніше Ігор Кравцов, сімейні лікарі і так були перевантажені. Окрім цього, частина хворих ідуть без електронного запису, тому прийом відбувається в щільному графіку. До всього сімейні лікарі потерпають від агресивних пацієнтів, які не лише нецензурно лають медиків, а й підіймають на них руку, тож працівники амбулаторій звільняються.

Вакцинація та COVID-сертифікати: лікарі звільняються через перевантаження та агресію пацієнтів  

Так, лише в жовтні звільнилося 2 сімейні лікарі з амбулаторії №7. Наразі має намір звільнитися ще одна лікарка  – з амбулаторії №5.

За словами Ігоря Кравцова, станом на сьогодні в Броварській громаді працює 37 сімейних лікарів на близько 200 тис.населення. Проте реальна потреба складає щонайменше ще в 10 лікарях.

Лише в амбулаторії №2 бракує двох сімейних лікарів. За словами завідуючої амбулаторією №2 Яни Корінь, попри те, що пік навантаження з вакцинації позаду і значно менше людей, які потребують паперових сертифікатів, «рук» усе рівно бракує. Зокрема, з необхідних 12 лікарів працює десять. Тож тих мешканців, які не мають декларації з сімейним лікарем, «розділили» поміж наявними 10-ма відповідно до їх території обслуговування.  «За паперовим сертифікатом звертаються переважно бабусі, дідусі та наймані працівники, які приїхали в Бровари на роботу з інших міст», – каже Яна Корінь.

Яна Корінь

Яна Корінь

Своєю чергою під час оперативної наради заступник міського голови Петро Бабич зазначив, що питання щодо виділення додаткових одиниць сімейних лікарів для видачі паперових сертифікатів вирішуватимуть на окремій нараді. Проте після наради це питання так і не вирішилося. «Паперових сертифікатів потребують люди, які фактично в нас ( у Броварах – авт.) не живуть. Зрозуміло, що і їм потрібно допомагати, але якими силами – поки що це питання відкрите. На жаль, лікарів у бракує», – каже Петро Бабич.

Читайте також

  1. COVID-19 атакує Броварську громаду: в реанімації місць немає – Багнюк
  2. Без COVID-сертифікату або негативного тесту: чи мають право висаджувати з громадського транспорту
  3. Із українським Covid-сертифікатом у застосунку «Дія» можна подорожувати Європою – Мінцифри
  4. Із 21 жовтня – нові «карантинні» правила: для кого і які обмеження. ВІДЕО

  5. Броварська лікарня переповнена хворими на COVID-19, кисню залишилося на три дні, померло 12 осіб – Григорій Павлін

  6. COVID-19 атакує Броварську громаду: в реанімації місць немає – Багнюк

Поділіться.

Залиште відповідь