Трибуна – Бровари

У Броварах на перехресті вул. Зазимський шлях і Полуботка побудують зливову каналізацію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Програма боротьби з підтопленнями в Броварській ОТГ цьогоріч додатково отримає 1 млн грн. Гроші підуть на будівництво ділянки зливової каналізації на перехресті вулиць Зазимський шлях і Павла Полуботка. Такий проєкт рішення сьогодні підтримала депутатська комісія з комунальних питань. Остаточно за документ депутати голосуватимуть під час сесії ради громади 29 липня.

Згідно з документом, на будівництво ділянки зливової каналізації на перехресті вулиць Зазимський шлях і Павла Полуботка обсяг фінансування збільшать на 1 млн грн.

Попередньо на цей об’єкт на 2021 рік уже виділили 1 млн грн, вказують чиновники. Водночас необхідна сума – вдвічі більша: 1 липня УБЖКГІТ уклало  договір на виконання будівельно-монтажних робіт на суму 3,996 млн грн. Роботи мають розпочати вже з наступного тижня.

Загальний обсяг фінансування на 2021 рік після ухвалення рішення має становити 4 млн грн. Як зазначила очільниця УБЖКГІТ Світлана Решетова, решта 2 млн грн піде на закінчення протипідтоплювальних робіт на перехресті вулиць Степана Разіна і Дмитра Янченка.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, в разі затвердження проєкту рішення, становитиме 20,898 млн грн. За час її існування передбачений обсяг фінансування в цілому не збільшили, а навіть зменшили на 1,072 млн грн.

Нагадаємо, програма була затверджена в 2017 році, прийшовши на заміну схожій програмі попередніх років. Нинішній документ діє по 2021 рік. Про можливе продовження програми чиновники наразі не говорять.

Причини підтоплень

Як ідеться в обґрунтуванні програми, при загальній площі міста 3 400 га, площа підтоплених територій становить третину – 1 098 га. Основними причинами підтоплення є:

  • природній фактор – периферійна низинна частина міста (район Оболонь, район вулиць Анатолія Луценка – Маяковського) зайнята дерново-болотними ґрунтами з рівнем залягання ґрунтових вод до 0,05 м;
  • техногенний фактор – порушення умов стоку поверхневих вод різними видами будівництва, відсутність централізованих систем відводу поверхневих вод, припинення експлуатації неглибоких водоносних горизонтів.

Підтоплення та заболочування територій тісно пов’язані з режимом підземних вод: зміною їхніх запасів і рівнів під впливом природних умов і антропогенних чинників.

Немаловажливим фактором підтоплення є і неконтрольована забудова в районі Старого міста, під час якої засипаються природні шляхи водовідведення.

 Фото – тематичне © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. На боротьбу з підтопленнями в 2021 році передбачили 3 млн грн
  2. 300 тис. грн на боротьбу з підтопленням на Інтернаті та інші рекомендації земельної комісії
  3. Боротьба з підтопленням Броварів: початок є, кінця – не видно
Поділіться.

Залиште відповідь