У Броварах на Торгмаші видобувають пісок та незаконно «хоронять» негабарит? ФОТО. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Торгмаші за гаражним кооперативом «Сонечко» підприємливі орендарі, що розташувалися на території колишнього заводу «Торгмаш», видобувають пісок, а два величезні котловани перетворили на могильники із захоронення негабаритних відходів. Усе це відбувається на комунальній землі фактично за пару сотень метрів від житлового будинку 8-Б.

Як розповіли місцеві жителі, за гаражним кооперативом «Сонечко» раніше були залізничні колії, що вели із колишнього заводу «Торгмаш». Наразі ні колій, ні щебню, на яких було облаштовано колії, немає.

Торгмаш, кооператив "Сонечко"

Гаражний кооператив “Сонечко”

Торгмаш

Раніше тут були колії

Проте на їхньому місці зовсім нещодавно з’явилися два величезні котловани глибиною від 3 до 4 метрів. Люди стверджують, що там відбувається видобуток піску, адже бачили, як вантажівки його вивозили. Та і біля котлованів ніяких насипів немає. Проте в котлованах вже є негабаритні відходи.

Торгмаш торгмаш

Торгмаш

Торгмаш Торгмаш

22 липня  місцеві мешканці зафіксували, як із воріт колишнього заводу «Торгмаш» трактор вигрібає в котлован негабаритні відходи та коріння викорчуваних дерев.

Торгмаш

Згідно з даними в Публічній кадастровій карті України, земельна ділянка, на якій вирито два величезні котловани, складається з двох шматків – 1,0809 га з кадастровим номером 3210600000:01:047:0008 та 0, 2657 га з кадастровим номером 3210600000:01:047:0009. Обидві ділянки перебувають у комунальній власності. Їх цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Торгмаш

Торгмаш

Поряд межують ще кілька ділянок – 0, 4536 га; 0, 5491 га; 2, 5005 га, які також перебувають у комунальній власності і мають таке ж цільове призначення. Згідно з даними Публічної кадастрової карти України, це одні з майже 30 ділянок комунальної власності, що розташовані на території колишнього заводу «Торгмаш». Усі вони перебувають в оренді або ж суборенді.

Торгмаш, шини

За високим парканом

Торгмаш, шини

За високим парканом

Також є кілька приватних ділянок.

Хто саме копає та вивозить пісок, а також скидає негабаритне сміття, сказати складно.

Як повідомив журналістам «Трибуни» головний спеціаліст із екології Броварської ОТГ Юрій Жимайлов, вони раніше подавали запит на ім’я директора колишнього заводу «Торгмаш», щоб дізнатися кількість та розташування орендарів та суборендарів, проте відповіді не отримали.

Нагадаємо, два роки тому місцеві жителі зафіксували, як на території колишнього заводу «Торгмаш» у металевій бочці підприємці спалювали відходи виробництва.

Спіймали «на гарячому»: на Торгмаші  підприємці в бочці спалювали відходи виробництва

Тоді Юрій Жимайлов повідомив, що про спалювання відходів на території колишнього заводу «Торгмаш» скарги надходять регулярно. І були випадки, коли оперативна група фіксувала вогонь та дим прямо посеред робочого дня.

Кожен із численних орендарів поводиться з відходами, а взимку вирішує проблему з опаленням приміщень, на власний розсуд. Вивіз побутових відходів на території заводу здійснюється централізовано. Тобто, контейнери є, але чи користуються ними, – невідомо.

Нагадаємо, що розпорядженням міського голови від 19.09.2019 р. створено робочу групу для контролю за станом атмосферного повітря, у тому числі, у нічний час.

Зазвичай чиновники досить оперативно виїжджають на кожну скаргу, яку отримують через Контакт-центр.  Кожен виїзд закінчується протоколом про адмінпорушення, або листом до поліції чи, щонайменше, «виховною розмовою» з керівництвом підприємства.

Журналісти «Трибуни» повідомили начальника управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка та головного спеціаліста з екології Юрія Жимайлова про дії, які здійснюються за гаражним кооперативом «Сонечко».

Протягом дня чиновникам не вдалося потрапити на вказане місце, проте Богдан Мельниченко повідомив, що до них за дозволами з приводу оформлення оренди ділянок, де викопані котловани, ніхто не звертався.

Юрій Жимайлов зазначив, що на території міста немає зареєстрованих родовищ і вони не видавали ніяких дозволів на видобуток піску чи інших корисних копалин. Та повідомив, що на цій ділянці і раніше була яма, куди скидали різний непотріб і там неодноразово були пожежі – у такий спосіб підприємці утилізували відходи виробництва.

Тепер їх намагаються просто захоронити у котлован, попередньо вибравши корисні копалини.

Сьогодні місцеві також зафіксували, як біля котлованів працює трактор і зрізають поряд тополю, яку раніше пошкодили технікою. Зрозуміло, що дозвіл на зрізання дерева навряд чи є.

(Натисніть задля збільшення)

Журналісти «Трибуни» слідкуватимуть за ситуацією з незрозумілим видобутком піску та захороненням негабаритів і повідомлятимуть про результати обстеження ділянки спеціалістами відповідних управлінь та відділів.

Фото – авторки, відео – надане небайдужими мешканцями

Читайте також

  1. Дихати і вижити: екодесант на сесії міськради проти забруднення повітря 
  2. Екопротест у День Броварів: рятуйте, ми хочемо жити. ФОТО 
  3. Рейди: паліїв сміття та листя продовжують штрафувати
  4. Шлях на Торгмаш: «мінус» один аргумент, «плюс» один фотофакт
  5. Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПО

Поділіться.

Залиште відповідь