У Броварах перейменували 32 вулиці та провулки. Як це було

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні відбулася 26-та позачергова сесія Броварської міської ради. Одним із проєктів рішень депутати проголосували за зміни назв 32-м вулицям і провулкам міста, названих головно на честь російських діячів. Нові назви, як і планували, – переважно на честь українських міст, що нині героїчно боронять Україну від окупанта, а також на честь міст-побратимів Броварів. Уся публічна процедура від обговорень до голосування вклалася в 10 днів.

Нагадаємо, 27 квітня міський голова Ігор Сапожко повідомив про ухвалення виконкомом рішення, яким затвердили перелік вулиць і провулків для перейменування в місті. Уже після цього влада вирішила скликати «топонімічну» комісію. Історики та краєзнавці скоригували деякі пропозиції, однак лише частково. Низку їхніх пропозицій не підтримали.

Сьогодні ж відбулося спільне засідання депутатських комісій. Обранці не підтримали пропозиції члена «топонімічної» комісії Дмитра Карпія увічнити для вул. Пушкіна назву на честь місцевості Пекарня, вшанувати трьох розстріляних комуністами броварських священників, а також уникнути присвоєння назви вул. Миколаївська, адже вона буде співзвучною з назвою вул. Миколаївка.

Також не дослухалися і до пропозиції активіста Віктора Малофієнка не перейменовувати вулиці взагалі, принаймні вул. Сєдова, де він живе. Мовляв, Сєдов був видатним українцем, а жителі вулиці зібрали понад 70 підписів проти перейменування.

Водночас обранці дослухалися до депутата від Команди Ігоря Сапожка «Єдність» Володимира Левенцова назвати вул. Мічуріна не Рокфордською, а Горіховою. Адже жителям вулиці, з його слів, така назва не до вподоби. Водночас нова назва нібито має історію – колись на вулиці справді посадили горіхові дерева, зазначає Володимир Левенцов. Аби не втратити назву Рокфордську, її перенесли на пров. Вавилова, який планували назвати Світлим.

Після засідання комісії відбулася і сесія. Під час засідання змін, окрім проголосованих комісією, не вносили. З-поміж обранців слово взяв лише Андрій Саук із Голосу, який почав говорити про потребу обговорювати такі рішення з громадою. Однак Ігор Сапожко його перебив.

Після цього міський голова поставив проєкт рішення на голосування. Віктору Малофієнку, який намагався взяти слово вже під час голосування, також не дали виступити. Міський голова вказав, що назву вул. Сєдова у броварській топоніміці не залишать.

Які вулиці та провулки перейменували
№ з/п Вул/

пров.

Попереднє найменування Нове найменування
1. вул.  Блока Олександра Цвілої Ірини
2. пров.  Вавилова Рокфордський
3. вул.  Гагаріна Героїв України
4. вул.  Герцена Гродзиського повіту
5. вул.  Глинки Малевича Казимира
6. пров.  Глинки Малевича Казимира
7. вул.  Декабристів Харківська
8. вул.  Єсеніна Заліська
9. пров.  Єсеніна Заліський
10. вул.  Короленка Чорних Запорожців
11. пров.  Короленка Чорних Запорожців
12. вул.  Лермонтова Херсонська
13. вул. Ломоносова Лобановського Валерія
14. вул.  Маяковського Короля Данила
15. вул.  Мічуріна Горіхова
16. вул.  Некрасова Гостомельська
17. пров.  Онезький Кобзарський
18. вул.  Павлова Миколаївська
19. вул.  Поповича Каденюка Леоніда
20. вул.  Пушкіна Відродження
21. вул.  Разіна Степана Володимира Мономаха
22. вул. Рокосовського Волноваська
23. вул.  Сєдова Ірпінська
24. вул.  Сєрова Красницького повіту
25. вул. Слуцька Маріупольська
26. вул.  Старченка Задарська
27. вул.  Толстого Бучанська
28. вул.  Тургенєва Гнезненського повіту
29. пров.  Філатова Відродження
30. вул.  Чайковського Івасюка Володимира
31. вул.  Чернишевського Джерельна
32. вул.  Чехова Журавлина

 

Слід зазначити, що в проєкті рішення, який підготували до сесії, були уточнені назви на честь міст-побратимів і громад-побратимів у Польщі. Вулиці матимуть такі назви: Герцена – Гродзиського повіту, Сєрова – Красницького повіту, Тургенєва – Гнезненського повіту.

У мирний час лише громадські обговорення мають тривати протягом не менш як 2-х місяців. Терміновість ухвалення рішення чиновники Броварської міської ради пояснюють воєнним станом.

26-та позачергова сесія БМР

Ігор Сапожко під час сесії Броварської міської ради 6 травня 2022 року

Із різних джерел відомо, що вимога перейменування вулиць із російськими назвами була надіслана місцевим радам від Київської обласної адміністрації. Причому прозвітувати про хід виконання цього процесу необхідно було вчора – 5 травня.

Читайте також

  1. Перейменування вулиць у Броварах: вул. Гагаріна – Героїв України, вул. Короленка – Чорних Запорожців: ПОВНИЙ СПИСОК
  2. Декомунізація: як назвуть вулиці в Требухові, Княжичах і Броварах
  3. Спростовуємо неправду про назви вулиць і пам’ятні знаки Броварів. ДЕТАЛЬНО
Поділіться.

Залиште відповідь