У Броварах розпочали чипувати дерева. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У такий спосіб намагатимуться облікувати у Броварах усі дерева. Розпочали з парків та скверів.  16 червня в парку «Перемога» представники фірм-виробника обладнання та програмного забезпечення навчали майстрів броварських парків та скверів маркувати дерева та робити їхній облік. 

Першими навчання пройшли майстри парків «Перемога», «Приозерний», скверу «Юність» та «Алеї кохання». Одночасно навчання поєднували з практичними навичками, тож у парку «Перемога», де і відбулася зустріч, відразу і розпочали облік.

чипування дерев

 

чипування дерев

Процес маркування

Першим чипованим деревом став майже  піввіковий клен: йому прикріпили пластикову бирку з унікальним номером  (інвентарним – авт.) із написом «Бровари». Маркування здійснювалося спеціальним  молотком. Після цього дерево сфотографували, зробили заміри та внесли про нього в планшет дані за щонайменше 10-ма характеристиками, серед яких – і місце розташування дерева – геолокацію. Проте переважну більшість із характеристик визначали  візуально – «на око». Зокрема, висоту, породу, вік, загальний стан та ін. Загалом огляд та внесення характеристик у систему з одного дерева займає до 10 хв.

чипування дерев

чипування дерев

чипування дерев

чипування дерев

У систему вноситимуться дані і про сухі дерева. Проте ще раніше директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Сторчовий  журналістам «Трибуни» повідомив, що в першу чергу планують чипувати здорові дерева, товщиною від 10-15 см. Хворі або старі дерева маркуватимуть в останню чергу.

У Броварах комунальники планують прочипувати 20 тис. дерев

Щодо цвяху, яким і прикріплюється бирка до дерева, то він не зашкодить зеленому насадженню, адже оцинкований і не досягає серцевини, каже директор ТОВ «Вінфорстпро Україна» Андрій Вороний, яке і запропонувало Броварам програмне забезпечення –  систему інвентаризації зелених насаджень австрійського виробництва. Під час росту дерево поглине такий цвях, тож бирку замінять. Загалом бирка може проіснувати на дереві від 7 до 10 років.

чипування дерев

чипування дерев

чипування дерев

Очікуваний результат 

За словами Андрія Вороного, така інвентаризація буде початком прогресивного автоматизованого управління зеленими насадженнями.

Це допоможе порахувати дерева, відтак убезпечити їх від вирубування, каже Андрій Вороний. І Бровари є першим містом, яке запроваджує саме таку систему маркування з програмним забезпеченням. «Ця система, яку ми запропонували, містить не лише інвентаризацію, а й управління, – розповідає Андрій Вороний. – Можна вести облік робіт по конкретному об’єкту, до прикладу, скільки дерев кронували чи видалили. Вся ця інформація зберігатиметься в системі. Позаяк під кожен об’єкт ( а це може бути не лише дерево, а і кущик, лавка) буде інвентарний запис і картка, то вся історія змін накопичуватиметься і зберігатиметься. Це дозволить підприємству зробити звіт перед громадою, куди були витрачені їхні гроші».

Проте чипувати в Броварах планують лише дерева. І поки що в двох парках, сквері та «Алеї кохання».

За словами мененджера ТОВ «Торговий дім Латчбахер Україна» Назара, подібні проєкти їм удалося реалізувати в містах Буча та Білій Церкві.

Що і по чому

Для чипування дерев у КП «Бровари-Благоустрій» придбали один комплект необхідного обладнання. Його передаватимуть від одного майстра парку до іншого.

Договір на закупівлю обладнання для маркування деревини в ТОВ «Торговий дім Латчбахер Україна» відбувався без використання електронної системи закупівель. Маркувальне обладнання обійшлося КП «Бровари-Благоустрій» в 35 тис. 724 грн.

Із місцевого бюджету із спецфонду окремо на спеціальний молоток витрати склали 11 тис.388 грн;

  • прилад для вимірювання – 2 тис. 862 грн;
  • бирки (20 тис.) – 48 тис. 800 грн.

Із ТОВ «Вінфорстпро Україна» на придбання одного планшету на суму 14 тис. 100 грн (із ПДВ) КП «Бровари-Благоустрій» підписало договір 24 травня  2021 р.

Питання, де саме розміщуватиметься інформація про кількість та якість дерев для публічного доступу, поки що не розглядалося, повідомив заступник директора КП «Бровари-Благоустрій» Костянтин Ліпський.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року екоактивісти на чолі з Тетяною Кальченко подали петицію, де прописали 4 вимоги,  серед яких – чипувати  нововисадженні дерева, а надалі й усі дерева в місті. Виконком петицію підтримав.

Фото – авторки

Читайте також

  1. Озеленювати місто та чіпувати дерева: виконком підтримав петицію активістів

  2. У Броварах масово висаджують дерева та кущі

  3. Для будівництва провулку імені Івана Сокура зріжуть 22 дерева

  4. Озеленювати місто та чіпувати дерева: виконком підтримав петицію активістів

  5. «Ні» контрабанді! Дерева в лісах Київщини порахують

Поділіться.

Залиште відповідь