У Мокреці перейменували вулицю Валентини Терешкової

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Калитянська громада вирішила перейменувати вул. Валентини Терешкової в Мокреці на вул. Дружби. Таке рішення рада громади схвалила ще під час 15-ої сесії, що відбулася 15 липня. Відповідний проєкт рішення підтримали в межах декомунізації.

Як ідеться в рішенні, вулицю перейменували керуючись, зокрема, законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», норми якого мали бути виконані ще в 2015 – 2016 роках.

Чиновники вказують, що стосовно перейменування вулиці до них звернулися Український інститут національної пам’яті та громадянин Фелікс Зінченко. Із рішення також можна зрозуміти, що перед перейменуванням відбулося передбачене постановою Кабміну громадське обговорення.

Зазначимо, на сайті інституту ім’я Валентини Терешкової перебуває в переліку осіб, які підпадають під декомунізацію в межах декомунізаційного законодавства.

Валентина Терешкова

Валентина Терешкова

Вулиця була названа на честь Валентини Терешкової – льотчиці-космонавтки, першої жінки-космонавтки, що в 1963 році одноосібно вийшла у політ тривалістю майже 3 доби на кораблі «Восток-6». Героїня Радянського Союзу з 1963 року.

Валентина Терешкова має звання генерал-майора. Вона була депутаткою Верховної Ради СРСР, членкинею КПРС. Згодом і до цього часу – депутатка Держдуми Російської Федерації від партії президента Володимира Путіна «Єдина Росія». Є заступницею голови комітету Держдуми з міжнародних справ, входить до вищої ради «Єдиної Росії».

Як депутатка Держдуми Росії, проголосувала за анексію Криму в 2014 році та активно підтримувала подальшу війну з Україною, а також війну в Сирії. У 2020 році була однією з небагатьох ініціаторок продовження терміну перебування Володимира Путіна на посаді президента.

Читайте також

  1. У Зазим’ї перейменували вулицю Валентини Терешкової
  2. Перейменування вулиць у Требухові повторно виносять на громадські обговорення
  3. Пам’ятний знак 163-ій дивізії ЧА в Броварах необхідно демонтувати – Декомунізація. Україна
Поділіться.

Залиште відповідь