У найближчі два тижні можливий спалах COVID-19 в Україні – КШЕ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У переважній більшості областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах COVID-19 уже впродовж наступних двох тижнів. Водночас Київську область і столицю наразі не відносять до «зони ризику». До того ж, у регіоні найкращі показники щодо вакцинації населення. Про це повідомили в Київській школі економіки.

Поки що не все погано

Водночас коефіцієнт виявлення нових випадків в Україні несуттєво погіршився, але залишається безпрецендентно хорошим, на рівні 2,3%, зазначають у КШЕ.

На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перемістилася на сьому позицію з п’ятої і наразі перебуває на рівні плато.

У середньому кількість померлих за добу становить 15 осіб. За оцінками Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, смертність в Україні перебуватиме на рівні плато і найближчим часом.

За рівнем захворюваності серед великих європейських країн Україна продовжує перебувати на звичній 13 позначці. Середній рівень захворюваності упродовж минулих двох тижнів становить 20 осіб на 100 тисяч населення.

Але скоро може бути гірше

Однак, вже зараз госпіталізації на тиждень зросли на 17 % (раніше тижневе зростання фіксувалося на рівні 3 – 5 %), що свідчить про тренд збільшення навантаження на систему охорони здоров’я.

«Зараз ми ще не говоримо про початок спалаху в країні, адже госпіталізації перебувають на рівні плато навколо малих чисел і збільшення є наслідком коливань. Однак впродовж найближчого тижня ми очікуємо, що госпіталізації вже будуть перевищувати виписки», – зазначає керівник Центру економіки охорони здоров’я КШЕ Юрій Ганиченко.

У розрізі областей ситуація також погіршується і наразі у 20 із 25 регіонів відбувається зростання кількості госпіталізацій. У зоні ризику перебувають Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області, які складають половину всього зростання госпіталізацій у країні.

За словами Юрія Ганиченка, у цих регіонах існує найбільший ризик спалаху. Умовно регіонами «тимчасової безпеки» є м. Київ, Полтавська, Сумська та Чернігівська області, які тиждень до тижня показують коливання в бік спадання на плато.

«Фактично всі регіони повільно зростають. Це означає, що спалах захворюваності в Україні може розпочатися впродовж найближчих двох тижнів», – прогнозує Юрій Ганиченко.

Київщина і Київ – «лідери» з вакцинації

У Київській школі економіки вказують, що в Україні темпи почали суттєво зростати і наразі 9,5 % населення вакциновані щонайменше однією дозою. Це все ще в рази менше середнього показника в Європі.

«Лідерами» за рівнем вакцинації є Київ та Київська область, а найнижчий рівень фіксується у західних областях. Усього ж у столиці повністю вакцинований вже кожен 10-ий мешканець, а кожен 5-ий – отримав принаймні одне щеплення.

Читайте також

  1. Cпад COVID-19 в Україні закінчився. Науковці попередили про ризик «вибухових темпів» недуги
  2. Київ готується до нового локдауну: перепустки в транспорт тепер будуть електронні
  3. Центр масової вакцинації знову працюватиме в Прометеї
Поділіться.

Залиште відповідь