У школах дітей навчатимуть поводитися з грішми – МОН

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нова типова навчальна програма для учнів 5–9 класів передбачає введення до освітніх планів предмета «Підприємництво і фінансова грамотність». Учні 8 та 9 класів на уроках навчатимуться поводитися з грішми. Про це йдеться у коментарі Міністерства освіти і науки щодо положень нової типової освітньої програми для 5-9 класів.

Як оптимально витрачати гроші? Що таке бюджет родини і країни? Як працюють банки? Фінансова грамотність, базові навички планування і заощадження, економічні зиски і ризики.

Чи можна навчити фінансової грамотності дітей у межах одного предмету чи курсу? Чи все ж таки найкращі викладачі фінансової грамотності – батьки?

Підприємництво і фінансова грамотність

«Типова освітня програма для базової школи побудована на компетентному підході та містить реформаторські засади. До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності», – зазначає Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зі слів міністра, у дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми та привчати до відповідальності за ухвалені рішення.

Згідно з опитуванням USAID, індекс фінансової грамотності населення України складає всього 11.6 пунктів, що є найнижчим показником серед всіх країн, в яких проводилося це дослідження.

Індекс фінансової грамотності в різних країнах / Інфографіка USAID

Індекс фінансової грамотності в різних країнах / Інфографіка USAIDНайгірші результати зафіксовано саме серед української молоді. Більшість із юнаків та дівчат, відповідаючи на запитання в анкеті, зазначили, що їм бракує знань у галузі фінансів, оскільки управляти власними коштами їх не навчали ні в школі, ні в сімейному колі.

Інші предмети, курси та зміни

Окрім підприємництва та фінансової грамотності, прийнята типова освітня програма передбачає низку нових предметів та курсів. Зокрема, для учнів 5-9 класів буде запроваджено курс «Здоров’я, безпека та добробут», а також галузеві та міжгалузеві інтегровані курси: «Робототехніка», «STEM», «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)», «Історія: Україна і світ» тощо.

Також у Міністерстві освіти і науки повідомляють про збільшення кількості навчальних годин на вивчення таких предметів:

  • українська мова – на 3,5 год (із 13,5 до 17);
  • іноземна мова – на 2,5 год (із 15 до 17,5);
  • математика – на 5 год (із 20 до 25);
  • природничі предмети – на 2 год (із 30 до 32);
  • інформатика – на 1,5 год (із 7 до 8,5).

Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України у вересні 2020 року, застосовуватиметься з 1 вересня 2022 року для учнів Нової української школи. З вересня 2021 року розпочнеться пілотування Стандарту і навчально-методичних матеріалів у 5-х пілотних класах Нової української школи.

ФОТО –  Нова українська школа

Читайте також:

  1. Харчування дітей у броварських школах та садочках подорожчало

  2. Виконком оновив перелік адрес, закріплених за школами Броварів

  3. Нова школа: примара чи реальність?

  4. В українських школах вивчатимуть іврит, а в ізраїльських – українську мову

Поділіться.

Залиште відповідь