У жовтні на українців чекають довгі вихідні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У жовтні на українців чекають чотири вихідні поспіль – 14, 15, 16 та 17 числа. Робочий день із п’ятниці на суботу переносять через відзначення Дня захисників та захисниць України 14 жовтня. Про це повідомляють у Кабінеті міністрів України.

Згідно з розпорядженням кабміну, робочий день 15 жовтня, п’ятницю, перенесуть на 23 жовтня, суботу.

У четвер, 14 жовтня, відзначають три свята: День захисників та захисниць, День українського козацтва та свято Покрови.

День захисників та захисниць встановлений у 2014 році президентом Петром Порошенком. Цим же указом він скасував указ Президента України Леоніда Кучми, яким встановлювалося свято День захисника Вітчизни 23 лютого. Свято з’явилось як реакція на російську агресію на Сході держави. «З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України» – йдеться в Указі. У 2015 році Порошенко запровадив цей день як вихідний.

День українського козацтва встановив у 1999 році Леонід Кучма, «враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва в ствердженні української державності». Його приурочили до церковного свята – Покрови Пречистої Богородиці, яку вважають покровителькою козацтва.

Свято Покрови – одне з найбільших християнських свят, яке не переноситься. Воно є символом заступництва Богородиці за рід людський. Цього дня призначали весілля. Також цього дня міг випасти сніг, який порівнювався з покривалом. Після Покрови літня пора закінчувалася і козаки вирушали до зимівників.

ФОТО – 24 канал

Читайте також:

  1. Вихідні в серпні 2021: скільки відпочиватимуть українці. ПЕРЕЛІК СВЯТ

  2. Чому ми не можемо виспатися у вихідний день

  3. Рішення Верховної Ради: 25 грудня – вихідний, 1 травня – День праці, 2 травня – робочий день

  4. Борцями за незалежність України у XX ст. пропонують визнати 21 особу. ІМЕНА

Поділіться.

Залиште відповідь