В Україні препарати від COVID-19 надаватимуть безкоштовно. Чи є вони в Броварах? ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні препарат від COVID-19 «Молнупіравір» в аптеках поки що реалізовувати не планують – він буде доступний українцям безкоштовно. Тому пігулки, які вже продають під цією назвою – нелегальні й можуть бути підробкою. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час брифінгу 10-го лютого.

«Ми отримали інформацію, що в деяких закладах Хмельницького препарат уже продають. Хочу заявити, що МОЗ не має жодного стосунку до цих ліків. Препарати, що є в продажу, не зареєстровані в Україні, а отже продавати їх у вільному доступі заборонено», – сказав Олександр Комаріда.

Так само МОЗ не відповідальний за сам препарат, який може бути фальсифікатом і нести загрозу для пацієнта, наголошує він.

«Продаж незареєстрованих ліків є порушенням ліцензійних умов і карається відповідно до законодавства. «Молнупіравір» можна отримати лише за призначенням лікаря», – додав заступник міністра.

Крім того, сімейні лікарі першочергово призначатимуть «Молнупіравір» пацієнтам із груп ризику, щоб запобігти важким формам захворювання.

«Молнупіравір» – це таблетка, яка складається з молекул N-гідроксицитидину, що змінюється в тілі людини, набуваючи здатності вбудовуватися у вірусну РНК. Це призводить до появи багатьох мутацій у генах SARS-COV-2, які перешкоджають функціонуванню вірусу. Як наслідок, в організмі людини зменшується кількість вірусних часток, що знижує тяжкість симптомів COVID-19.

Результати наукових досліджень опублікованих у журналі Science Translational Medicine доводять, що сполука є ефективною проти грипу, SARS-COV-2 та інших коронавірусів тварин. Препарат вбудовується у РНК вірусів, спричиняючи накопичення великої кількості шкідливих мутацій і блокуючи подальше розмноження вірусів у клітинах людини. Про це свідчать результати дослідження опубліковані в журналі Nature Structural and Molecular Biology.

Загалом у регіони розподілили 60 тис. курсів препарату «Молнупіравір» для лікування COVID-19.

Найближчим часом логісти почнуть доставляти його до лікарень.

Відстежити наявність препарату можна буде за допомогою сервісу «єЛіки».

Незабаром в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату, 75 тис. із яких — вже до кінця цього тижня.

У Броварах

Як повідомив «Трибуні-Броварів» керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, в Бровари препарат «Молнупіравір» не доставили (станом на 10 лютого – прим. авт.).

«Наказу ще не було, тому ми не знаємо, скільки на нашу громаду надійде курсів цього препарату», – зазначив очільник первинки.

Як тільки ліки будуть у місті, їх розподілять між всіма місцевими амбулаторіями, акцентував Ігор Кравцов. Сімейні лікарі видаватимуть препарат «Молнупіравір» безкоштовно мешканцям броварської громади, які належать до груп ризику.

Також у МОЗ повідомляють, що в Україну доставили 43 711 флаконів «Ремдесивіру» для лікування хворих коронавірусом. Найближчими днями партію розподілять регіонами.

ФОТО – 5 канал

Читайте також:

  1. В Україні вдвічі скоротили термін самоізоляції для хворих на COVID-19

  2. Невакцинованих медиків, комунальників і місцевих посадовців із 31 січня відсторонятимуть від роботи

  3. Медики в Броварській громаді масово хворіють на коронавірус

  4. У ВООЗ не виключають закінчення пандемії в Європі після хвилі «Омікрону»

Поділіться.

Залиште відповідь