В Україні вдвічі скоротили термін самоізоляції для хворих на COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Для пацієнтів із Covid-19 термін самоізоляції скоротили до п’яти днів через коротший інкубаційний період штаму «Омікрон», повідомили в понеділок, 7 лютого, у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

«Через 5 днів із дати появи симптомів або отримання позитивного тесту, самоізоляцію можна завершувати. Основна умова – відсутність симптомів», – сказано в повідомленні.

Як наголосили в МОЗ, підставою для завершення карантину є негативний результат ПЛР-тесту, навіть якщо минуло менше ніж 5 днів із часу самоізоляції.

Раніше обов’язкова самоізоляція тривала 10 днів. Тобто з часу появи симптомів або отримання позитивного результату тестування мало пройти 10 днів та ще три дні, протягом яких не мало бути симптомів Covid-19.

Окрім того, МОЗ змінило вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок Covid-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із людиною, в якої підтвердили коронавірус.

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми Covid-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.

Також МОЗ змінило тактику відстеження контактів із тими, у кого підтверджений Covid-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер відстежуватимуться лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім’ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.

Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

ФОТО – Zaxid.net

Читайте також:

  1. Невакцинованих медиків, комунальників і місцевих посадовців із 31 січня відсторонятимуть від роботи

  2. Медики в Броварській громаді масово хворіють на коронавірус

  3. У ВООЗ не виключають закінчення пандемії в Європі після хвилі «Омікрону»

  4. COVID-19: число хворих у Броварській громаді зросло вдвічі. Почалася 4-та хвиля пандемії?

Поділіться.

Залиште відповідь