В Україні видали перші іпотечні кредити під 7 %

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні з 1-го березня запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7 %». Сьогодні відбулося підписання перших договорів між банками та позичальниками. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко у Фейсбуці.

З його слів, протягом 2021 року скористатися програмою «Доступна іпотека 7 %» зможуть щонайменше 5 тис. українських сімей. При цьому в Мінфіні допускають, що кількість одержувачів може зрости.

Марченко також назвав переваги програми

  • «Доступна іпотека 7 %» дає можливість іпотечного кредитування навіть сім‘ям з відносно невисоким рівнем доходів. Часткову компенсацію % ставки за кредитом погасить держава.
  • Предметом іпотеки можуть бути як квартири, так і індивідуальні житлові будинки на первинному та вторинному ринках, введені в експлуатацію з 2018 року. З розрахунку 50 м² на одного громадянина або сім’ю з двох осіб, та додатково 20 м² – на кожного наступного члена сім’ї.
  • Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн грн. А вартість предмету іпотеки – не більше 2,5 млн грн.
  • Позичальником може стати будь-який повнолітній громадянин держави, вік якого на дату погашення кредиту не повинен перевищувати 70 років.
  • Позику можна взяти на строк до 20 років з мінімальною першою сумою внеску 15 % вартості предмету іпотеки.
  • Для отримання іпотеки позичальнику достатньо звернутися з пакетом документів у будь-який з банків, які підписали з Фондом розвитку підприємництва договір про участь в програмі.
Першопроходці

1-го березня перші дві родини – Лапченків і Максим’юків – отримали іпотечний кредит за програмою «Доступна іпотека 7 %». Підписання кредитних договорів відбулося під час форуму «Україна 30». Про це ідеться на сторінці президента України.

Перші родини придбали житло за програмою «Доступна іпотека 7%»

Також 1-го березня Глобус Банк видав перший кредит за цією програмою. Фінустанова оприлюднила про це інформацію на своїй сторінці. Кредитний договір підписаний з 32-річною мешканкою Харкова, тренеркою дитячої футбольної команди. Вона оформила іпотеку на однокімнатну квартируплощею 46 кв. м.

Банки

Як повідомляв Сергій Марченко раніше, 26-го лютого сім провідних банків України, серед яких Укргазбанк, OTP Bank, Україна, Ощадбанк, Глобус Банк, ПриватБанк, МЕГАБАНК, KredoBank, підписали договір про участь в державній програмі «Доступна іпотека 7 %».

Фото – ЧЕline, Офіс Президента України

Читайте також

  1. Житло стане дешевшим: уряд збільшив держпідтримку з будівництва

  2. На програму будівництв і ремонтів заплановано додатково виділити 17,6 млн грн

  3. Що та де ремонтуватимуть у 2021-му році в Броварській ОТГ

  4. Як правильно «воювати» з шумними сусідами

Поділіться.

Залиште відповідь