В Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ранком 26-го травня в аеропорт «Київ» прибув літак із першою партією вакцини від коронавірусу Pfizer/BioNTech (торгова назва Comirnaty), яку Україна замовила за прямим контрактом. Інформацію про це розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я.

У повідомленні зазначається, що до кінця тижня в рамках цієї поставки отримають 167 тис. 310 доз – зараз отримали 117 тис. доз, а в четвер, 27-го травня, прибуде ще 50 тис.доз.

Вакцина Pfizer/BioNTech – це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Вакцина покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.

Доставлену вакцину спочатку мають розмитнити. Після розмитнення препарат доставлять на склад, а звідти почнуть розвозити в різні області нашої країни.

Як повідомив «Трибуні-Броварів» директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, наразі (станом на 12:30, 26 травня – прим. авт.) ще невідомо, яку кількість доз цієї вакцини дістанеться Броварській ОТГ.

Вакцину з цієї партії використають для щеплення таких груп:
  • працівники сфери освіти (додаткова потреба);
  • особи з першого та другого етапу, зокрема медики (не щепились раніше);
  • військовослужбовці Збройних сил України, співробітники структур державної безпеки;
  • представників іноземних дипломатичних установ в Україні.

Зазначимо, що наша держава уклала контракти на 20 млн доз препарату Pfizer. Їх мають доставити до кінця року.

Україна вже раніше отримала дві партії вакцини Pfizer, але вони були надані безкоштовно в рамках ініціативи COVAX. У рамках програми COVAX планують вакцинувати щонайменше 20% населення в усіх країнах світу. Ці вакцини країни отримають безкоштовно.

Препарати закуповуватиме COVAX за кошти меценатів і благодійників, які погодилися пожертвувати на цю ініціативу. Загалом до кінця року COVAX має надати вакцини для щеплення 8-ми мільйонів українців.

ФОТО – Zaxid

Читайте також:

  1. У Броварській ОТГ скінчилися вакцини проти COVID-19. Коли і які завезуть

  2. Вакцини, щеплення якими гарантують COVID-сертифікат

  3. Броварська ОТГ отримала 800 доз вакцини AstraZeneca. Кого щепитимуть та де

  4. COVID-19: у разі смерті через вакцинацію родина отримає 1,7 млн грн

Поділіться.

Залиште відповідь