У Броварській ОТГ скінчилися вакцини проти COVID-19. Коли і які завезуть

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Наразі жителі Броварської громади не отримують щеплень проти коронавірусу, оскільки їх нема в наявності. Коли завезуть південнокорейську AstraZeneca і китайський CoronaVac, наразі не повідомляють. Американський Pfizer сподіваються отримати вже в кінці травня. Про це сьогодні під час оперативної наради розповів Ігор Кравцов, головний лікар первинної медицини Броварської ОТГ.

Як зазначив Ігор Кравцов, загалом у пунктах вакцинації броварської «первинки» щеплення отримали 2 150 громадян. Імунізацію також здійснювали виїзні бригади Київської області. Однак, за наявною інформацією, в межах громади вони зробили лише 60 щеплень CoronaVac’ом.

Pfizer

Як зазначив Ігор Кравцов, вакциною Pfizer імунізуватимуть усіх співробітників навчальних закладів (і шкіл, і садочків), тобто не лише вчителів. Це пов’язано зі стислими термінами, адже працівники незабаром ітимуть у літні відпустки.

Pfizer

Вакцина Pfizer. Фото – Dado Ruvic / Reuters

Вакцину Pfizer сподіваються отримати вже в кінці травня. Про такі самі терміни отримання препарату вчора також повідомив і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Зі слів останнього, має прибути 473 тис. доз. Головний урядовець також анонсував початок вакцинації серед записаних на щеплення в «Дії» і відкриття центрів імунізації. Однак, спочатку пункти організують у великих містах.

Читайте також: Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

Нагадаємо, загалом за контрактом протягом року Україна має одержати 10 млн доз. Однак, 117 тис. доз першого постачання мали розподілити між:

  • громадянами в будинках для людей похилого віку (йдеться про підопічних і працівників таких закладів), які підпадають під перший етап вакцинації;
  • працівниками Державної служби надзвичайних ситуацій і Державної прикордонної служби, які підпадають під третій етап вакцинації.

За інформацєю Ігоря Кравцова, на цей час у Броварській ОТГ не зробили жодного щеплення Pfizer’ом. Водночас працівники ДСНС нібито були імунізовані централізовано в столиці.

Керівник броварської ДСНС Микола Семиног підтвердив цю інформацію. Водночас він зауважив, що вакцинувалися лише ті рятувальники, які мали бажання.

CoronaVac

Коли з’являться вакцини CoronaVac і AstraZeneca для Броварської ОТГ наразі не повідомляють. Ігор Кравцов зазначає, що обома препаратами вакцинацію в громаді почали. Але щеплені, як і при імунізації Pfizer’ом, потребують другої дози.

Зі слів головного лікаря первинної медицини Броварської ОТГ, виїзні бригади Київщини вакцинували першою дозою CoronaVac’у 60 маломобільних громадян віком від 65-ти років, які не можуть виходити з домівок чи інших місць перебування. Другу дозу необхідно робити через 1 місяць.

вакцина CoronaVac в Україні

Вакцина CoronaVac

Нагадаємо, вакцину CoronaVac в Україні визначили для імунізації людей із інвалідністю і тих, хто за ними доглядає. Також між тими, хто працюватиме на ЗНО-2021, олімпійцями та паралімпійцями, що виступатимуть на змаганнях цьогоріч. Окрім того дози мають отримати поліціянти.

В обласному управлінні поліції «Трибуні» розповіли, що наразі вакциновано 13 працівників Броварського управління поліції. Дев’ятеро отримали другу дозу.

AstraZeneca

Водночас найбільше вакцинованих – препаратами AstraZeneca. Спочатку це був індійський CoviShield, а згодом прибула партія південнокорейського виробника AstraZeneca-SKBio. Наразі доз цієї вакцини так само не лишилося, принаймні для введення першої дози.

Ігор Кравцов, посилаючись на дані з обласного меддепартаменту, вказує: для введення другої дози частину препарату нібито залишили. А от із імунізацією першою дозою доведеться почекати. Врятувати може тривалий інтервал між дозами – 90 днів.

У подальшому лікар очікує на надходження щеплень для Броварської ОТГ від згаданого південнокорейського виробника.

Головне фото – Maja Hitij

Читайте також

  1. Броварська ОТГ отримала 800 доз вакцини AstraZeneca. Кого щепитимуть та де
  2. Наслідки вакцинації CoviShield’ом у Броварах: свідчення медпацієнтів
  3. COVID-19: як і коли вакцинуватимуть CoronaVac’ом і Pfizer’ом у Броварській ОТГ
Поділіться.

Залиште відповідь