В уряді назвали умови отримання кредитів під 0% для безробітних

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені можуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей («Рука допомоги»). Про це повідомляють у пресслужбі Мінсоцполітики.

На реалізацію цієї програми в ухваленому Верховною Радою держбюджеті передбачено близько 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

«Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання», – інформують у Мінсоцполітики.

Пілотний проєкт  (2016-2019)

Програма розроблена на основі досвіду пілотного проєкту «Рука допомоги». Він реалізований Мінсоцполітики в 2016-2019 роках у Львівській, Полтавській, Харківській областях та трьох територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей за підтримки Світового банку в рамках проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Допомогу від держави на відкриття власної справи тоді отримали понад 230 учасників пілотного проєкту, з яких понад 90% досі успішно працюють.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів №397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

ФОТО – РБК-Україна

Читайте також:

  1. Пільгове перевезення, матеріальна допомога: програму «З турботою про кожного» дофінансують на майже 2,6 млн грн

  2. В Україні підвищили допомогу з догляду за людьми з інвалідністю

  3. Нещеплених від COVID-19 відсторонять від роботи і позбавлять зарплати з 31 січня

  4. У 2022 році можуть запровадити продуктові картки, – радник президента Устенко

Поділіться.

Залиште відповідь