Підлості ворога достатньо, щоб влаштувати провокації навіть у Великдень – одне з найбільших християнських свят, тож українці мають бути особливо пильними і уникати великих скупчень людей, закликають правоохоронці. Щоб убезпечити вірян, у Київській обласній військовій адміністрації запровадили комендантську годину, а священники склали “графіки” освячення пасок. Як і коли їх святитимуть у Броварах?
Богослужіння в храмах вночі відбуватимуться в онлайн-трансляції.
Також громадян просять дотримуватися правил комендантської години, встановлених цивільними адміністраціями кожного регіону. У ніч на Великдень, тобто з суботи 23 квітня на неділю 24 квітня, комендантська година в Києві та області діятиме з 23:00 (суботи) до 5:00 ранку (неділі).
Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній закликав не проводити нічні богослужіння у небезпечних районах країни.
Як у Броварах?
На Броварщині, звідки ворога ЗСУ вигнали наприкінці березня, військове керівництво району також рекомендує бути пильними і не скупчуватися в храмах та біля них. Броварські храми пропонують “графік” освячення пасок.
У храмі Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ освячення пасок відбуватиметься завтра, 23 квітня, біля храму з 11:00 до 14:00 та з 17:00 до 19:00. (Проте їсти великодній хліб дозволяється лише після недільної святкової служби).
Великоднє богослужіння розпочнеться о 6 год 24 квітня. А освячення пасок буде біля храму з 7:30 до 14:00.
У храмі Іоана Богослова УПЦ святкове богослужіння розпочнеться в неділю о 5:30. З 7 год до 14 год освячуватимуть паски.
У церкві Петра і Павла УПЦ освячення пасок відбудеться завтра з 10:30 до 15:00. У неділю, 24 квітня, святкова служба розпочнеться о 6:00, а освячення пасок відбуватиметься з 10:30 до 15:00.
У греко-католицькій церкві Трьох святителів великоднє богослужіння розпочнеться 24 квітня о 9 год, а освячення пасок – об 11:20.
У СБУ вказують, що Служба безпеки України та Національна поліція докладуть максимум зусиль, щоб Великдень пройшов безпечно, проте громадянам слід враховувати, що в нашій країні триває війна і ворог готовий до будь-яких дій щодо цивільного населення. Повага до церков і святинь у нього теж відсутня – про це свідчать численні бомбардування таких об’єктів, наголошують у СБУ.
Читайте також
- Нічого святого: у Броварському районі окупанти зруйнували 2 церкви, в Україні – понад 60. ОНОВЛЕНО
- На період війни спрощено умови реєстрації та отримання допомоги з безробіття
- Комунальні тарифи: якими будуть, хто їх може не сплачувати та кому відшкодують
- Освітній чат-бот допоможе знайти школу, садочок чи відновити документи
- У Броварському районі ворог обстріляв одну з високовольтних підстанцій – голова КОВА