Трибуна – Бровари

Великий збій соцмереж: стався найбільший в історії Facebook «злив» даних?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

4 жовтня близько 18.50 за українським часом перестали працювати з різних пристроїв Facebook, Facebook Messenger, Instagram та WhatsApp. Поки що достеменно невідомо, що саме стало причиною збою. Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг за понад чотири години масового збою у компанії вже втратив $6,4 млрд.

Про це свідчать дані ресурсу Forbes Real-Time, повідомляють Факти.

Крім того, мільярдні втрати Цукерберга позначились і на його позиції в рейтингу мільйонерів. Тепер він посідає шосту сходинку, поступаючись Ілону Маску, Джеффу Безосу, Бернарду Арно та членам його родини, Біллу Гейтсу та Ларрі Еллісону.

На тлі масового збою у Facebook, падають акції багатьох великих компаній. Так, Apple втрачає вже 2.46%, Microsoft – 2,30%, Nvidia – 5.03%. Вартість цінних паперів Facebook зменшилася вже на 5,24%.

Журналіст New York Times Раян Мак повідомив, що через збій зараз недоступні не тільки служби та програми Facebook для загального користування, але і їхні внутрішні інструменти та комунікаційні платформи компанії, включаючи Workplace.

Великий збій соцмереж: не працює Facebook, Instagram та WhatsApp

За інформацією Verge, технічна проблема, ймовірно, є результатом проблем із DNS, а не хакерською атакою, хоча на даний момент Facebook офіційно причину не підтвердив. Газета «Сьогодні» з посиланням на New York Times повідомляє, що два члени групи безпеки Facebook, які говорили на умовах анонімності, сказали, що малоймовірно, що кібератака викликала проблеми, адже технологія, що лежить в основі додатків, відрізняється. Навряд чи один злом вплине на всіх відразу.

Рубрика з посиланням на PrivacyAffairs  повідомляє, що через масштабний збій у роботі Facebook, у мережу злили дані понад 1,5 млрд осіб.  

Згідно з матеріалами, дані вже нібито продають на популярному хакерському форумі, назву якого не вказують.

На платформі, найімовірніше, виставили такі дані користувачів Facebook:

  • імена;
  • адреси електронної пошти;
  • номери телефонів;
  • місцезнаходження;
  • стать;
  • ідентифікатор користувача.

Хакерам вдалося отримати цю інформацію шляхом скрейпінга — отримання веб-даних шляхом вилучення їх із інтернет-ресурсів.

У PrivacyAffairs також зазначають: якщо факт зливу цієї інформації підтвердять, то він стане найбільшим в історії Facebook.

Читайте також

  1. У роботі ПриватБанку збій: у деяких клієнтів були списані кошти
  2. Збій е-квитка: просто зараз у Київському метро колапс. ВІДЕО
  3. Броварський «Контакт-центр» приймає звернення навіть через Фейсбук
  4. Підлітки на карантині відкривають у собі нові здібності
Поділіться.

Залиште відповідь