Від серпня на антибіотики виписуватимуть електронні рецепти – МОЗ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із серпня поточного року пацієнти зможуть отримувати електронні рецепти на придбання антибіотиків. Інформацію про це розміщено на сайті МОЗ України.

Із серпня в Україні почнуть виписувати електронні рецепти на антибіотики. Це перший етап впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

«Регулювання відпустки антибіотиків шляхом введення електронного рецепта – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, в результаті якої все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що нововведення запрацює в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють із електронною системою охорони здоров’я (ЄЗЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до СЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Як отримати рецепт та придбати ліки

Також повідомляється, що електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Придбати необхідні ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці свого міста. Для цього достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар надасть як підтвердження призначення.

Нині тривалість перехідного періоду визначено до кінця року. Протягом цього періоду медичні та аптечні установи повинні підготуватися до повноцінного переходу на витяг рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме вибрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЄСЗ.

ФОТО – Інформатор

Читайте також:

  1. МОЗ вперше отримало рідкісні ліки для дітей зі СМА

  2. Усі аптеки зобов’язані приймати паперові й електронні рецепти на ліки – МОЗ

  3. Чат-бот «Спитай Гриця» допоможе знайти ліки і дізнатися про отримання безкоштовних

  4. Пільговики можуть безкоштовно замовити й отримати ліки, не виходячи з дому

Поділіться.

Залиште відповідь