«Вікі любить пам’ятки»: охочих запрошують до участі у фотоконкурсі об’єктів культурної спадщини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 до 30 вересня відбуватиметься найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». В Україні конкурс пройде вдесяте. Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили вже майже 330 тисяч світлин майже 38 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

Організатори запрошують долучатися до конкурсу, подавати свої фото, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхньої збереженості.

УМОВИ КОНКУРСУ

Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки.

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд організатори розподілять між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

  • Як узяти участь — дивіться ТУТ;
  • Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися ТУТ;
  • Сторінка конкурсу у Фейсбуці ТУТ;

Із пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua .

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,6 млн фотографій. В Україні конкурс відбувається вдесяте, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

ФОТО – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. У Броварах графіті-художників запрошують узяти участь у конкурсі до Дня Незалежності

  2. День батька: у Броварах нагородили десятьох татусів та одного переможця конкурсу. ФОТО

  3. У Броварах стартує фотоконкурс «Мій татусь – найкращий у світі!»

  4. У Броварській РДА відбувся конкурс на найкращу вишиванку. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь