Захворів на COVID-19 і … зцілився від раку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Унікальний і поки незрозумілий, із точки зору науки, випадок трапився нещодавно у Великобританії. Випадок настільки незвичайний і цікавий, що його описали в науковому виданні «Британський гематологічний журнал». Інформацію про це опубліковано на сайті Благодійного фонду допомоги онкохворим «Інна».

Так, фахівці відділення гематології Королівської лікарні Корнуолла (Великобританія) повідомляють, що до них у відділення звернувся 61-річний чоловік із прогресуючою лимфаденопатією і ознаками сильного схуднення. Після ретельного обстеження і біопсії, йому поставили онкологічний діагноз – класична лімфома Ходжкіна з позитивною реакцією на вірус Епштейна-Барра (рак крові). Медики констатували гостру III стадію захворювання. Однак оперативне лікування довелося відкласти – пацієнт захворів на запалення легенів і у нього виявили вірус COVID-19.

Після 11 днів перебування в лікарні і відповідного лікування від інфекційного захворювання, чоловіка виписали додому для відновлення. Ніби нічого незвичайного, якби не одне «але». Коли пацієнт одужав після коронавіруса і знову прийшов до лікаря, виявилося … зникнення багатьох ракових клітин!

Вчені точно не можуть відповісти, як відбулося «очищення» організму від мутованих клітин. Фахівці клініки припускають, що інфекція SARS-CoV-2 викликала потужну протипухлинну імунну відповідь. Організм включив механізми захисту – викид специфічних Т-клітин із пухлинними антигенами і активацію природних клітин-кілерів цитокінами (невеликі пептидні інформаційні молекули). Як підсумок – білі кров’яні тільця (Т-клітини) безпосередньо знищили інфіковані вірусом клітини.

Як говорять учені, такі випадки відомі науці. У дуже рідкісних випадках спостерігається феномен, при якому загальна інфекція може зменшити розвиток онкологічного захворювання. Крім того, слід враховувати так звані «спонтанні ремісії» – регресії раку без проведення будь-якого протипухлинного лікування. І хоча випадок в клініці Корнуолла зараз обговорюють багато онкологів світу, фахівці попереджають – ні в якому разі не намагайтеся свідомо заражатися коронавірусом у надії, що він уб’є ракові клітини! Адже як вважають учені, Covid-19 саме і може спровокувати рак або рецидив захворювання!

Читайте також

  1. Бджолина отрута лікує рак? Дослідження австралійських учених
  2. Симптоми раку яєчників VS Попереджений – значить озброєний
  3. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків
  4. Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія
Поділіться.

Залиште відповідь