Здобути грант, розкрити лідерський потенціал – можливості Української академії лідерства

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Останні декілька років в Україні активно розвивається неформальна освіта, яка шалено захоплює молодь і значно доповнює стандартну освіту. Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти. З-поміж таких ініціатив вагомий внесок у розвиток молоді вносить Українська академія лідерства(УАЛ). Це 10-місячна освітня програма формаційного розвитку, яка розвиває лідерський потенціал.

Процес навчання в УАЛ триває 10 місяців, а програма передбачає розвиток у трьох напрямах: інтелектуальному, фізичному та емоційному. Практичні заняття включають у себе саморозвиток, роботу в команді, поглиблене вивчення української та світової історії, філософії та літератури, релігієзнавства, політології, національної безпеки, геополітики, волонтерство і дослідження України та світу. Академія не видає офіційного документа про закінчення навчання, проте навчає молодь усвідомленому аналізу суспільних явищ, заохочує змінювати країну на краще, допомагає визначитися з вибором майбутнього фаху та розвинути лідерські якості.

УАЛ – це український варіант GAP year (академічна відпустка – авт.), коли випускник/ця школи дає собі час подумати та усвідомити, що справді хоче робити в цьому житті? Але 10 місяців вона проводить в оточенні людей зі схожим життєвим амбіціями, цілями та планами.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от УАЛ Харків (@ual.kharkiv)

ХТО ВИХОВУЄ ЛІДЕРІВ?

Українська академія лідерства була створена за зразком ізраїльської «мехіни», програми підготовки молодих лідерів, започаткованої в цій країні понад 20 років тому. Ізраїльські академії лідерства мали в своїй основі 600-річний досвід англійських освітніх програм Оксфорду та Кембриджу та готували нове покоління лідерів, які були готові служити своїй країні. Ізраїльські мехіни виявилися як успішними, так і популярними, і зрештою перетворилися в мережу з 60 академій по всій країні. Втілити програму в Україні вирішили після Революції Гідності, коли стало зрозуміло, що покоління людей, які могли б взяти відповідальність за державу, не народиться – його потрібно виховати. До ініціативної робочої групи увійшли видатні і талановиті українці, які й надалі підтримують Академію та випускників.

Роман Тичківський, керівник Першої Академії Лідерства – Київ. Керівник програми «Економічне лідерство» фонду WNISEF

Академія заснована і діє за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), що діє в Україні вже більше 20 років. Проєкт реалізується за підтримки Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки України.

Перший осередок Української академії лідерства з’явився в 2015 році в Києві, а вже наступного року Академія почала розширення в інші області. На сьогодні УАЛ має п’ять осередків, розташованих у Харкові, Львові, Миколаєві, Маріуполі та Києві. У кожному з них живуть та навчаються від 35 до 40 студентів.

Осередки УАЛ

Випускниця броварської школи №7, студентка УАЛ із Харкова Катерина Нікітіна розповіла, що до академії потрапила не випадково, а ціленаправлено проходила відбір, адже мріяла про навчання: «Я дуже добре навчалася в школі, брала участь у шкільному та міському самоврядуванні. Лідерство – невід’ємна частина мене. Але після випуску зі школи я не знала ким хочу стати, адже цікавило мене абсолютно все. Хоч я вступила на бюджет до Київського національного університету імені Тараса Шевченка – все одно подала заявку на вступ до УАЛу, пройшла відбір, взяла академічну відпустку та поїхала на навчання до Харкова», – ділиться Катерина.

Катерина Нікітіна

«УАЛ – це місце, де навчальний тиждень триває шість днів замість звичних п’яти. Студенти мешкають у кампусах поблизу міст, адже це важливо для впливу на громаду, проживаючи кожен день за детально розписаним розкладом, у якому поєднано всі три типи розвитку», –  розповідає Катя.

Дівчина каже, що в одному осередку перебуває 40 студентів, за роботою та розвитком яких спостерігають ментори, тобто досвідчені наставники, які супроводжують свого підопічного протягом усього навчання в академії. Кожен осередок має свого керівника осередку, заступників керівника із суспільного та особистісного розвитку, адміністратора та 4-ох менторів із волонтерства, експедицій, традицій, фізичного розвитку і комунікацій. Ментори орієнтують студентів, допомагають визначити цінності, цілі, проаналізувати вчинені дії, підтримують порадами та допомагають.

молодь

Головною родзинкою УАЛу є нестандартний підхід до навчання: ніхто нікого не змушує вчитися. «Тут дають широкий спектр розвитку. Студенти вивчають абсолютно все – від основ політології до фінансового менеджменту. Нас вчать критично мислити, правильно читати та аналізувати новини», – розповідає дівчина. Протягом програми навчання студенти відвідують як мінімум 2 країни — Ізраїль і країну ЄС. В обох мандрівках студенти мають за мету – донести до іноземців інформацію про Україну та перейняти їх досвід, аби реалізувати його в Україні.

Академія розвиває різнобічно. Головна мета – виховати свідомого українця: крутого науковця, чесного поліцейського, доброчесного політика.

Окрім інтелектуального та емоційного розвитку, студенти велику увагу приділяють спорту та фізичним навантаженням. Кожен день УАЛівці починають з руханки, яка завершується щоденним бігом. У кінці навчання кожен студент має пробігти півмарафон.

молодь

ЯК ПОТРАПИТИ ДО УАЛу?

Вступити до академії можуть випускники шкіл та університетів віком від 16 до 20 років. Для цього потрібно просто заповнити анкету на сайті. Аби стати студентом, потрібно пройти чотири відбіркових етапи, які цього року відбуваються в онлайн-режимі: спочатку слід заповнити анкету, згодом абітурієнт отримує листа із завданнями —  написати есе та скласти фізичний тест, далі відбувається групова дискусія і 4 етап – індивідуальна співбесіда. Під час відбору зважають на особисту стійкість, логіку, витривалість, критичне мислення, вміння аргументувати свою думку, брати відповідальність і працювати в команді.

Усі кандидати, які успішно пройдуть відбір на навчання, отримають грант на навчання у розмірі 300 000 грн. Він покриває витратити на проживання, харчування, експедиції та навчальну програму. Студентові необхідно сплатити тільки організаційний внесок у розмірі 25 000 грн. Цю суму можна оплатити частинами.

Також молодь має шанс потрапити на програму за скороченим відбором, якщо сплатить повну вартість програми. Для цього потрібно подати анкету та успішно пройти співбесіду.

Заявки приймають до 20 квітня.

Марина Герасименко спеціально для «Трибуни-Броварів»

ФОТО — надані Катериною Нікітіною та @ual.ua

 

Читайте також

  1. Телепроект «Нові лідери»: хто представить Броварщину (інфографіка)
  2. У Броварах відкрилося кафе, де стажуватиметься молодь із синдромом Дауна. ФОТО
  3. Ліга місцевих лідерів: як броварська молодь вчилася бути депутатами
  4. Безкоштовна онлайн-освіта: як отримати доступ до навчальних програм
Поділіться.

Залиште відповідь