Безпечна літня подорож: як правильно спланувати

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сезон відпусток не за горами. Багато українців уже почали замислюватися, де провести літній відпочинок із сім’єю. З огляду на нинішню карантинну ситуацію і поступове «розмороження» маршрутів, можна сміливо мріяти про закордоне морське узбережжя. Пропонуємо 5 слушних порад, як спланувати вояж грамотно і безпечно для себе.

№1 Усвідомлено обирайте напрямок

Про метання дротиків у карту на деякий час доведеться забути. Попри поліпшення епідеміологічної ситуації розслаблятися ще рано. До того ж велика частина Європи залишається для українців під замком. Планувати подорож необхідно заздалегідь, із розумом вибираючи напрямок. Враховуйте внутрішній стан країни за кількістю заражених на COVID-19. Ознайомтеся зі статистикою. Не ризикуйте їхати в місця, де показники далекі від норми. Також не забувайте про індивідуальні правила перетину кордону, які можна знайти в інтерактивній карті МЗС. До речі, у деяких місцях може діяти комендантська година. І, безумовно, всюди актуальні вимоги дотримання заходів безпеки: носіння масок, соціальна дистанція, особиста гігієна.

№2 Купуйте правильний авіаквиток

Людина має право повернути квиток тільки в тому випадку, якщо авіакомпанія сама скасувала рейс. Оскільки спрогнозувати приріст захворюваності неможливо, краще уточнити, чи повертає авіакомпанія гроші за квиток у разі заборони на в’їзд. Деякі перевізники дозволяють у такому випадку обміняти квиток на інший або перенести дату вильоту.

Як правило, купуючи найдешевший квиток, за умовами перевізника його забороняється повертати, навіть якщо у вас сталася надзвичайна подія. Тому розумніше буде трохи переплатити, але відчувати себе впевнено в цьому питанні.

№3 Запасіться надійною страховкою

Обов’язкова умова перетину кордону –  наявність медичної страховки. Однак базовий варіант поліса зараз не підійде. Важливо оформляти туристичну страховку, яка покриває лікування COVID-19. Але не в усі програми включають такий ризик. В іншому випадку є велика ймовірність того, що чеки з лікарні туристу доведеться оплачувати самостійно. Для власного спокою купуйте договір, який має ряд додаткових опцій: компенсація при втраті / затримці багажу, оплата послуг зв’язку, надання стоматологічної допомоги. Все це може бути в нагоді на відпочинку в іншій державі. Уже не перший рік в Україні працює туристичне страхування онлайн. Електронну страховку можна оформити не виходячи з дому. При цьому договір висилається відразу на email у форматі PDF і не потребує друку. Зберігайте його просто в телефоні чи планшеті. У разі страхового випадку, необхідно зв’язатися за номером телефону компанії асистанса, зазначеного в полісі.

Навіть якщо ви купили пакетний тур в агента, докупіть страховку від невиїзду. Якщо на момент поїздки ви захворієте або відбудеться інший форс-мажор, є шанс повернути кошти за путівку за умовами, передбаченими в договорі.

№4 Подбайте про культурну програму

Крім прогулянок міськими вулицями і парками, хочеться відвідати знамениті музеї, театри та галереї. Щоб знайомство з визначними пам’ятками вдалося, не зайвим буде дізнатись про графік роботи та правила відвідування локацій на офіційному сайті. З огляду на карантин, інформація могла змінитися. Віддавайте перевагу електронному вхідному квитку замість паперового. Завдяки йому вам не доведеться гаяти час в черзі й контактувати з людьми.

Рекомендуємо також завантажити додатки-гіди для туристів, зручні карти для піших прогулянок, навігацію по громадському транспорту, що функціонують у режимі офлайн. Якщо ж ви подорожуєте на власному автомобілі, встановіть апп, що допомагає знайти найближчу парковку, наприклад, ParkMe Parking.

№5 Бронюйте лояльні готелі

Звертайте увагу, чи можна скасувати бронювання номера в готелі безкоштовно і за скільки днів. Не ігноруйте дисконтні пропозиції та користуйтеся бонусами, якщо вони є.

Промоніторте незалежні відгуки про сервіс готелю в період пандемії: наскільки заповнена локація, чи дотримується санітарних норм персонал, у якому режимі працює ресторан, басейн.

Спеціально для «Трибуни-Броварів» – Катерина Андріїва

Читайте також

  1. Відпустка без стресу. П’ять простих порад

  2. Довша відпустка і 4 год на обід: як в Україні можуть змінити Трудовий кодекс

  3. Подорожі з безвізом: що потрібно мати та як себе поводити під час перетину кордону

Поділіться.

Залиште відповідь