Броварську суддю Ганну Білик засуджено за хабар на шість років

Pinterest LinkedIn Tumblr +

3-го червня Вищий антикорупційний суд оголосив обвинувальний вирок судді Броварського міськрайонного суду Київської області та призначив покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та правом обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, строком на 3 роки. Про це йдеться на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Фейсбуці.

Ймовірно мова про суддю Ганну Білик, матеріали по справі якої розглядав Деснянський районний суд міста Києва ще в січні 2019 року.

Броварську суддю Ганну Білик судитимуть за хабар

Нагадаємо, за версією слідства, у червні 2017 року суддя Ганна Білик розглядала справу, у рамках якої органи Державної фіскальної служби вилучили в приватного підприємства 13,5 тонн дизельного палива, оскільки здійснювалася господарська діяльність без дозвільних документів. Однак, приймаючи рішення по справі, суддя не вирішила питання щодо конфіскованої продукції.

Як стверджують правоохоронці, суддя Білик нібито запропонувала представнику сплатити 1000 євро за прийняття судового рішення про «роз’яснення» з приписом щодо повернення конфіскованої продукції підприємству. Однак зазначені кошти вилучили під час обшуку в кабінеті судді, а її затримали.

Як зазначається в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, колегія суддів Вищого антикорупційного суду зважила всі докази, які надала прокуратура, і визнала суддю винуватою в отриманні 1000 євро неправомірної вигоди за ухвалення рішення щодо повернення вилученого майна в межах справи про адміністративне правопорушення. Тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Вирок суду:
  • покарання у вигляді 6 років позбавлення волі;
  • конфіскація належного їй автомобіля;
  • конфіскація належної їй земельної ділянки;
  • позбавленням права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, строком на 3 роки.

Зазначається, що вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів із моменту його проголошення.

Справа щодо зґвалтування неповнолітньої броварчанки

Зазначимо, що восени 2018 року рішенням Ганни Білик під мінімальну заставу було звільнено з-під варти двох чоловіків, які підозрювались у зґвалтуванні неповнолітньої броварчанки.

Акція протесту проти суддівського свавілля: як виправдовувалася суддя Ганна Білик

Тоді небайдужі громадяни не лише Броварів зібралися біля стін Броварського міськрайонного суду, щоб показати своє ставлення до судової системи. Зокрема до судді Броварського суду Ганни Білик, рішенням якої звільнено з-під варти двох підозрюваних у зґвалтуванні неповнолітньої броварчанки.

Справа проти експоліціянта Михайла Лудченка

Варто згадати й 2021-ий рік, коли сама підозрювана, яка перебувала під слідством, вела резонансну справу щодо смертельного наїзду експоліціянта Михайла Лудченка на на пішоходів. Так, 4-го жовтня 2020 року на пішохідному переході біля зупинки «МКЦ «Прометей» він на смерть збив жінку і травмував її доньку.

Броварський суд випустив експоліціянта Михайла Лудченка, який п’яним на смерть збив жінку. ФОТО, ВІДЕО

24-го березня цього року в броварському суді відбулося перше підготовче засідання в справі проти експоліціянта. Після розгляду суддя Ганна Білик видала ухвалу про заміну запобіжного заходу «тримання під вартою» на цілодобовий домашній арешт протягом двох місяців. Чоловіка випустили з кімнати для утримання одразу після оголошення рішення.

Справа щодо розстрілу поліціянтів у Княжичах

Уже 4,5 роки ведеться слідство щодо розстрілу в Княжичах 5-ти броварських поліціянтів.

Під Броварами застрелено 5 поліцейських

Як повідомив «Трибуні-Броварів» депутат Броварської ОТГ Сергій Батюк, 14-го травня цього року чергове засідання в цій справі вела Ганна Білик. Тоді родина Орлових заявили про відвід судді, але Білик одноосібно відхилила його. Як зазначає Сергій Батюк, Ганна Білик тим самим порушила законодавство України, адже це рішення має ухвалювати спеціальна колегія.

ФОТО – прокуратура Київщини, Ірина Ющенко

Читайте також:

  1. Броварську суддю Ганну Білик судитимуть за хабар

  2. Акція протесту проти суддівського свавілля: як виправдовувалася суддя Ганна Білик

  3. Броварська суддя Білик може потрапити до в’язниці на строк від 5 до 10 років

  4. П’яним збив людей: суд над експоліціянтом Михайлом Лудченком триває

  5. Броварський суд випустив експоліціянта Михайла Лудченка, який п’яним на смерть збив жінку. ФОТО, ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь