Броварський краєзнавчий музей поповнився срібником Володимира Великого

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, у День державного прапора, Броварському краєзнавчому музею подаровано срібник князя Володимира Великого. Значну роботу, щоб стародавня монета залишилася в Броварському районі, провів депутат міської ради Ігор Крепак. Срібну монету, датовану 1010-1011 роками, викупив на аукціоні секретар міської ради Сергій Богуцький. Ціна покупки не розголошується. Проте відомо, що обійшлася вона в десятки тисяч гривень.

Срібну монету, якій понад тисячу років, один із пошуковців знайшов неподалік с. Пухівка. «Я почув, що біля старого русла однієї з невеликих приток Десни знайшли срібник князя Володимира. І для себе розумів, що він має бути в Броварах»,  – розповідає дослідник та поціновувач старовини, депутат міської ради Ігор Крепак.  Для того, щоб срібник залишився на Броварщині, пан Ігор провів значну підготовчу роботу та звернувся з пропозицією до секретаря міської ради Сергія Богуцького взяти участь у викупі монети на аукціоні. Останній не відмовив. Так срібник і опинився в Броварському краєзнавчому музеї.

Броварський краєзнавчий музей

Броварський краєзнавчий музей

Сергій Богуцький, Ігор Крепак, Олександр Алфьоров, Сергій Шумило

Броварський краєзнавчий музейЯк повідомив Ігор Крепак, він звернувся до секретаря міськради, адже  пан Богуцький має цікавість до історії рідного краю і, зокрема, спонсорує видавництво історичних книжок.

Ціну покупки не розголошують, але відомо, що її оцінено в десятки тисяч гривень.

Дарування срібної монети князя Володимира Великого державному музею відбувається в Україні вперше, зазначив Ігор Крепак. Зазвичай такі артефакти зберігаються у дорогокоштуючих приватних колекціях. Загалом у музеях України близько 38 срібників. Із них у формі цілої монети – усього близько 10.

За словами дослідника старовини, знахідка такого срібника важлива для Броварщини та України загалом, адже є відродженням історичної пам’яті, що засвідчує справжній вік нашої держави та історії християнства. А це – понад тисячу років. Тобто, українці мають потужну культуру та історичну спадщину.

Нагадаємо, князь Володимир Великий об’єднав розрізнені племена, охрестивши Київську Русь. Масове хрещення мешканців Києва відбулося 988 року. Згодом хрещення відбулося і в інших містах держави, тож християнство стало на Русі провідною релігією.

На монеті досить добре видно викарбуваний тризуб. Кандидат історичних наук, геральдист, радіоведучий Олександр Алфьоров зазначив, що тризуб є єдиним і основним гербом України. І сьогодні це символ нашої державності, нашої спадковості, нашого війська і боротьби проти окупантів.

Броварський краєзнавчий музей

За словами директора Міжнародного інституту афонської спадщини, кандидата історичних наук Сергія Шумила, ця знахідка засвідчує, що Броварщина, як і Україна, має стародавню історію. Навіть давнішу, ніж частина європейських країн. Тож «завтра не день народження України, а відновлення незалежності України», – уточнив Сергій Шумило.

Як запевнив Ігор Крепак, це не останній артефакт-подарунок Броварському краєзнавчому музею. Розуміючи цінність експонатів, у музеї встановили 4 відеокамери спостереження. Вдень у музеї чергують охоронці «Комкону», вночі експонати охороняє сигналізація.

Броварський краєзнавчий музей

Фото – Богдана Драч

Усі охочі можуть доторкнутися до історії та побачити важливий артефакт, що покликаний допомогти у формуванні історичної пам’яті.

Фото – авторки

Читайте також

  1. «Мрію передати всі свої роботи у музей вишивки, який на моєму городі побудує благодійник», – Ніна Федірко
  2. Відома вишивальниця з Великої Димерки Ніна Федірко будує музей української вишивки. Відео
  3. 83-річна майстриня з Великої Димерки відкрила музей української вишивки. ФОТО
  4. У Броварах у будинку Квятковського може з’явитися музей
  5. Шевченкова квест-кімната: у Броварах з’явиться унікальний музей «Тарасова світлиця»
Поділіться.

Залиште відповідь