Броварський напрямок: бригадний генерал Валерій Ємбаков про роботу 13-го сектору оборони Київщини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Перед початком сесії райради 26 травня один із керівників сектору Броварського напрямку бригадний генерал Валерій Ємбаков (позивний «Євгенич») коротко розповів, чим із 24 лютого вже три місяці живе 13-й сектор оборони Київської області.

Генерал Валерій Євгенович Ємбаков родом із Луганська. Служив на Донбасі, керував Луганським обласним ліцеєм-інтернатом із посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

Коли в середині серпня 2014 року навчальний заклад захопили бойовики «ЛНР», без вагань переїхав на територію, підконтрольну українській владі. Разом із командою офіцерів, Валерій Євгенович розпочав відновлення ліцею на базі Кремінської загальноосвітньої школи-інтернату. У найкоротші терміни зміг організувати і підняти на найвищий рівень роботу закладу  і вже в 2017 році був відзначений обласною премією «Людина року» в номінації «Наставник року».

А до цього Валерій Ємбаков у 1995 році перебував у складі Миротворчих сил ООН у колишній Югославії. По поверненні проходив навчання в Міжнародному миротворчому центрі ім. Леслі Б.Пірсона (Канада). Генерал Ємбаков – учасник бойових дій і має великий військовий досвід. 

Виступаючи перед депутатами райради бригадний генерал згадав 24 лютого, коли в Броварській райраді відбулася позачергова сесія і депутати ухвалили рішення щодо запровадження воєнного стану. Багато добровольців у перші дні «штурмували» територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військкомат). Народ готовий був до супротиву, проте ніхто ще не знав, що робити, і як робити, адже в умовах широкомасштабної війни опинилися вперше за останні 80 років. Тож коли 10 березня Міністерство оборони України ухвалило рішення створити 13- й сектор, щоб впорядкування роботу з оборони Київської області, перші дні його очолював Валерій Ємбаков, а потім керівництво перейшло до досвідченого піхотного офіцера – полковника Юрія Миколенка.

За словами «Євгенича», запорукою успіху боїв під Броварами першочергово були Збройні сили України. На нашому напрямку діяла 72-а мотопіхотна бригада ім. Чорних Запорожців, 43-я артилерійська бригада і кілька частин, які були в безпосередньому підпорядкуванні Сухопутних військ.

Також поряд із ЗСУ працював 136- й батальйон територіальної оборони (керівник – підполковник  Віктор Скороход) та багато добровольчих формувань територіальних громад. Допомагало нашим воїнам і місцеве населення, у тому числі  – розвідницькими даними. Ці сміливці з населення були для наших воїнів очима. Як результат спільної наполегливої роботи  – наступ ворога було відбито, деокуповано населені пункти в трьох громадах і наприкінці березня рашисти відступили, залишивши по собі вбитих і закатованих людей, зруйновані людські оселі, заміновані території.

Валерій Ємбаков

У Великодимерській громаді через бойові дії повністю або частково  зруйновано 1 100 будинків. Лише у Великій Димерці росіяни вщент знищили 99 будівель, ще 176 – зруйновані частково.

Генерал Ємбаков зазначив, що в березні від тимчасової окупації ворога значно постраждали три громади – Великодимерська, Калитянська і Баришівська. Проте й Калинівська, Броварська і Зазимська також зазнали від агресора тих чи інших втрат.

Втікаючи, ворог залишав свою робочу техніку, а сотні одиниць броне – і автомобільної техніки спаленим металобрухтом назавжди зупинилися в Скибині, Бервиці, Русанові, Великій Димерці, Перемозі…

Варто лише згадати бій у Скибині, який увійде в історію війни з рф, адже там було зупинено наступ ворога. 10 березня артилерія ЗСУ накрила батальйонно-тактичну групу 6 танкового полку (Чебаркуль) 90 танкової дивізії Центрального військового округу рф, було ліквідовано командира полку  полковника А. Захарова. У результаті значних втрат, ворог змушений був відступити та перейти до оборони.

Бій під Скибином

У Скибині, неподалік заправки КЛО, за пропозицією начальника Броварської військової адміністрації Павла Проскочила, заплановано спорудити меморіал, як пам’ять про відвагу наших воїнів під час захисту Києва. У Броварській РВА клопотатимуть перед Великодимерською громадою про виділення під меморіал земельної ділянки.

Скибин Скибин

Щодо безпосередньої роботи 13-го сектора оборони Київщини протягом 3 місяців повномасштабної війни, то Валерій Ємбаков озвучив такі напрямки:

1).  Підготування району до оборони включно зі фортифікаційними спорудженнями. А це –  десятки кілометрів окопів і траншей, сотні бліндажів, взводних і ротних опорних пунктів. Нині в 13- му секторі вже облаштовано три лінії оборони.

2). Облаштовано пункти уповільнення руху на автомобільних шляхах.

3). Організовано роботу комендантської служби. Зокрема, роботу блокпостів і спостережних постів. Нині в районі 12  блокпостів і 13 спостережних постів.

4). Значна робота проведена з мобілізації та комплектування частин ЗСУ. І ця робота триває.

5). Надано допомогу в бойовому злагодженні та розгортанні 136- го батальйону тероборони. Тривають навчання особового складу.

6). Проведено велику роботу з упорядкування та введення в законну площину добровольчих формувань у громадах. Нині в районі офіційно діють 10 добровольчих формувань: 3 – в Броварській громаді та по одній – в кожній із інших 7 громад.

7). Організовано військово – цивільне співробітництво. Зокрема, налагоджено взаємодію з Броварською РВА та керівництвом ОТГ, відбувається інформування місцевого населення щодо мінновибухової небезпеки. Діяльність ЗСУ висвітлюється у ЗМІ, у тому числі, іноземних. Відбувається координація роботи громадських та  релігійних організацій (усіх конфесій) тощо.

Валерій Ємбаков

8). Організовано в Броварському районі роботи з розмінування. І першими тут спрацьовують сапери ЗСУ, а далі працюють піротехнічні служби ДСНС, які вже завершили розмінування центральних доріг і продовжують вилучати вибухонебезпечні предмети з приватних садиб, полів, лісосмуг, лісів.

9). Відбувається формування угрупування для підсилення наших сил на Сході і Півдні країни.

«Війна триває, а в будь – якій війні перемагає той, у кого надійний тил. Тож потрібно, щоб працювала економіка», – наголосив генерал Ємбаков. Адже, за його словами, ми приречені не на роки, а на десятиріччя жити в повній бойовій готовності, щоб могли дати відсіч агресії ворога в будь-який момент. Тому необхідно в країні перелаштувати всі галузі – політику, що стосується ухвалення нових законів, економіку і військову галузь, щоб держава могла протистояти зухвалому ворогу.

На даний час Валерій Ємбаков, як колишній освітянин, бере участь у розробці програми інтенсифікації допризивної підготовки юнаків.

У своєму виступі генерал Ємбаков подякував начальнику Броварської РВА Павлу Проскочилу і голові Броварської громади Ігорю Сапожку, які забезпечували і продовжують забезпечувати належну роботу військових сектору оборони, у складі якого перебуває 12 кадрових офіцерів Збройних Сил України.  А також зазначив, що до війни ніколи не був на Броварщині. Нині ж закохався в наш край і захоплюється його згуртованими і сміливими мешканцями. Тож перемога обов’язково буде за нами!

Фото – авторки, Євгенія Гредунова

Читайте також

  1. У списку загиблих мирних мешканців у Великодимерській громаді вже 87 осіб
  2. Залісся оговтується від наслідків окупації та бойових дій
  3. Під час окупації села Шевченкове загинула журналістка Оксана Гайдар
  4. У Мокреці знущався над двома цивільними полоненими: російському командиру заочно повідомлено про підозру
  5. У Богданівці російські офіцери знущалися над священником і військовополоненим: Генпрокуратура заочно повідомила про підозру
  6. Засмоктало: землі Броварського району не пропустили російську техніку «на Кієв». ФОТО
  7. У Броварському районі ворог обстріляв одну з високовольтних підстанцій – голова КОВА
Поділіться.

Залиште відповідь