Чат-бот «Лікуйся» – допомога для жінок із раком молочної залози. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Телеграмі запустили спеціальний чат-бот «Лікуйся», що має зорієнтувати в безкоштовних медичних послугах усіх, хто зіткнувся з діагнозом «рак молочної залози». Про це йдеться на сторінці ГО «Афіна. Жінки проти раку» та Міністерства цифрової трансформації України.

«Багато пацієнтів припускають, що лікування онкології дуже дороге, тому відмовляються від нього. Завдяки чат-боту кожен може дізнатися як долати недугу не витрачаючи ні копійки», – зазначають у Міністерстві цифрової трансформації.

Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку через цю недугу помирає понад пів мільйона. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки. За даними Національного канцер-реєстру, тільки у 2018 році в Україні зареєстрували понад 15 тисяч випадків раку молочної залози, а понад 5 тисяч людей померли через це. На кожні 10 нових випадків захворювання в країні реєструють три смерті від нього.

Проєкт реалізували ГО «Ліки Контроль» та ГО «Афіна. Жінки проти раку» за підтримки USAID/UK aid та Мінцифри.

Як працює чат-бот

Це інструмент, який допоможе кожному, хто зіткнувся з діагнозом «Рак молочної залози», зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які послуги та в якому обсязі можна отримати безоплатно в межах Програми медичних гарантій.

Користувач чат-боту обирає послугу, після чого отримує покрокову інструкцію з необхідною інформацією. Чат-бот максимально легкий у використанні та доступний для всіх смартфонів і комп’ютерів.

Щоб скористатися чат-ботом, перейдіть за ЦИМ посиланням.

Далі можна обрати одну з чотирьох потрібних позицій: діагностика, лікування, перебування у стаціонарі та контрольні обстеження.

Наприклад, обравши діагностику, бот запропонує знайти перелік лікарень, де можна пройти безкоштовне дослідження та перелік послуг, а також надішле контакти лікарні.

Наразі в межах Програми медичних гарантій українці можуть безоплатно отримати низку послуг для ранньої діагностики онкозахворювань:

  • мамографію;
  • гістероскопію;
  • езофагогастродуоденоскопію;
  • колоноскопію;
  • цистоскопію;
  • бронхоскопію.

ФОТО – Медицина та фармація

Читайте також:

  1. В Україні запустили чат-бот «Лікуйся» для жінок з раком молочної залози

  2. Алкоголь і рак: причина і наслідок

  3. У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди

  4. Захворів на COVID-19 і … зцілився від раку

Поділіться.

Залиште відповідь