Алкоголь і рак: причина і наслідок

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Співробітники Благодійного фонду допомоги онкохворим «Інна» продовжують вивчати та ділитися результатами досліджень, здатних захистити людину від «чуми» XXI століття – раку.

Як зазначено на сторінці Благодійного фонду, французькі вчені Міжнародного агентства з вивчення раку – доктор медицини Паоло Бофетт і доктор філософії Міа Хашібе встановили причинно-наслідковий зв’язок між споживанням алкоголю і розвитком раку. Результати роботи опубліковано в журналі The Lancet Oncology. 

Як попередити онкологію: поради з профілактики 15 видів раку

Так, у статті «Алкоголь і рак» дослідники повідомили про наявність зв’язку між споживанням спиртних напоїв і розвитком багатьох видів раку – порожнини рота, гортані, стравоходу, печінки, товстої та прямої кишок, підшлункової залози та легенів. А у жінок, крім того, алкоголь може бути потужним поштовхом до розвитку раку грудей.

Учені припускають, що стан алкогольного сп’яніння модулюється поліморфізмом генів, що кодують ферменти метаболізму етанолу (наприклад, алкогольдегідрогенази, альдегиддегидрогенази і цитохром P450 2E1), метаболізмом фолієвої кислоти і репарацією ДНК.

Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків

Механізми, які сприяють канцерогенній дії, повністю не вивчені, але вчені припускають наступні процеси – генотоксичний ефект (шкідливі дії над клітинним генетичним матеріалом, що впливають на його цілісність і сприяють розвитку пухлин і мутації клітин) ацетальдегіду – основного метаболіту етанолу; підвищення концентрації естрогенів, що призводить до канцерогенезу грудей. Також алкоголь виконує роль розчинника канцерогенів тютюну. Він запускає виробництво активних форм кисню та азоту, і під впливом алкоголю відбуваються зміни в метаболізмі фолієвої кислоти (процес реплікації ДНК вимагає участі фолієвої кислоти, і порушення цього процесу збільшує небезпеку розвитку ракових пухлин).

Вижити: два шляхи – одна мета. До Всесвітнього дня боротьби проти раку

Вчені звертають увагу, що споживання алкоголю зростає в багатьох країнах світу і це є важливою причиною збільшення випадків захворювання на рак. Тож варто чітко розуміти – надмірне споживання алкогольних напоїв може бути причиною розвитку ракових захворювань.

Онкологія в Україні стає все молодшою. Наша держава посідає друге місце серед країн Європи за темпами поширння онкозахворювань у віковій групі від 30 до 69 років. Імовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів – генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності та багатьох інших факторів.

Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія

Нагадаємо, що на одній із травневих оперативних нарад при міському голові медики вказували, що в жінок громади збільшилась діагностування раку молочної залози, а в чоловіків – онкології шлунково-кишкового тракту. Для ефективної профілактики необхідно робити щорічні обстеження. Зі слів керівниці відділу охорони здоров’я Броварської ОТГ Ніни Хорошаєвої, ідеться про мамологію та фіброгастроскопію.

Читайте також

  1. Симптоми раку яєчників VS Попереджений – значить озброєний
  2. У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди
  3. Захворів на COVID-19 і … зцілився від раку
  4. Вітамін С: проти раку і COVID-19?
  5. Бджолина отрута лікує рак? Дослідження австралійських учених
Поділіться.

Залиште відповідь