COVID-19: Броварська ОТГ отримає вакцину Moderna

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Незабаром Броварська громада отримає багато доз нової для України вакцини Moderna. До того ж, найближчими днями розпочнеться 5-ий етап вакцинації, який передбачає щеплення всіх охочих. Причому, імунізацію проти COVID-19 імовірно зможуть отримувати і діти від 16 років. Про це під час сьогоднішньої оперативної наради розповів Ігор Кравцов, керівник первинної медицини Броварської ОТГ. Тим часом, попри загрозливі прогнози нової хвилі коронавірусу ще до початку осені, лікарі фіксують подальше зменшення захворюваності в громаді та районі.

Ігор Кравцов не уточнив точних дат отримання Modern’и. Та слід зазначити, що вчора Міністерство охорони здоров’я повідомило про прибуття до України 2 млн доз препарату.

«Розвезення в регіони розпочнемо вже сьогодні (в неділю, 18 липня – ред.), до середи вакцина буде в кожній області», – повідомив BBC міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Чиновник додав, що «після повного курсу щеплення нею також можна буде отримати міжнародний сертифікат про проведення вакцинації».

У дописі МОЗ ідеться про те, що вакцина з цього постачання призначена для щеплення організованих колективів і професійних груп із попередніх етапів вакцинації.

нова вакцина

Водночас Ігор Кравцов зазначив, що в середу розпочнеться 5-ий етап вакцинації. Він передбачає, що щеплення проти COVID-19 зможуть отримати всі охочі. Ймовірно вакцинуватимуть навіть дітей віком від 16 років. Головний лікар зазначив: прогнозують масовий наплив людей.

Читайте також: В Україні зареєстрували ще одну вакцину проти COVID-19

Очільник «первинки» також зауважив, що зараз відбувається навчання лікарів і персоналу, що буде задіяний у вакцинації, щодо поводження з вакциною Moderna. Працюють без вихідних.

Чим є вакцина Moderna

Препарат розроблений американською компанією Moderna. Він, як і Pfizer, є мРНК-вакциною, яка схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Препарат використовують у США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах.

Вакцина зберігається у вигляді замороженої суспензії за температури від –25 до –15 градусів у багатодозовому флаконі. Флакони можна зберігати в холодильнику за температури від 2 до 8 градусів протягом 30-ти днів.

Вакцину Moderna проти COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

Препарат привезли за програмою уряду США через глобальну ініціативу COVAX. В аеропорт «Бориспіль» вакцину доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), зазначає МОЗ. Раніше в межах COVAX Україна отримала 1 064 700 доз вакцини Pfizer-BioNTech та 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca.

прибуття вакцини

Прибуття вакцини в аеропорт “Бориспіль”, 18 липня. Фото – ЮНІСЕФ

Захворюваність у Броварській ОТГ

Нагадаємо, ще з червня українські науковці вказують на загрозу нової хвилі захворюваності в Україні. Причиною має стати новий штам «Дельта». Його прихід прогнозують зі сходу, з території Росії, де недуга вже лютує. Нова хвиля в Україні може початися ще влітку.

Днями чиновники найвищого рівня підтвердили побоювання. У Кабміні вказують про небезпеку не лише штаму «Дельта», а і «Лямбда». Урядовці обіцяють додаткові заходи реагування на цю загрозу, називаючи її «дуже небезпечною». А столична влада вже готується до локдауну, принаймні на транспорті та в лікарнях.

Читайте також: Київ готується до нового локдауну: перепустки в транспорт тепер будуть електронні

Під час сьогоднішньої наради в раді Броварської ОТГ чиновники та лікарі про подібні посилання карантину не говорили. Ба більше, заступник керівника Броварської багатопрофільної лікарні Григорій Павлін зазначив, що COVID-19 продовжує відступати.

Зі слів лікаря, через малу захворюваність на коронавірус  у броварській лікарні закривають доросле «ковідне» інфекційне відділення. Найближчим часом там відбуватимуться заходи із чищення.

інфекційне відділення

Інфекційне відділення в броварській лікарні. Фото – © «Трибуна-Бровари»

Про зменшення навантаження хворими з COVID-19 розповів і головний лікар Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгій Зубковський. З його слів, виїзди «швидких» на коронавірус становлять 3,6 %, що врази менше, ніж було раніше.

Згідно з оперативною інформацією, станом на сьогодні на COVID-19 у Броварській ОТГ хворіють 9 дорослих та 1 дитина. Протягом доби одужала 1 особа, ніхто не помер.

Фото – Associated Press

Читайте також

  1. COVID-19: в амбулаторіях №№ 2 і 7 вакцинуватимуть Pfizer’ом
  2. COVID-19: як вакцинуватись другою дозою людині, яка змінила роботу
  3. Із 1 липня в Україні розпочали тестувати цифрові COVID-сертифікати
Поділіться.

Залиште відповідь