До 50 млн грн: КП «Броваритепловодоенергія» візьме кредит у російського «Альфа-Банку»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комунальне підприємство «Броваритепловодоенергія» сьогодні отримало згоду від депутатів Броварської громади на оформлення кредитної лінії з фінансовою установою російської власності «Альфа-Банк Україна» на суму з лімітом у 50 млн грн на термін не більше 1 року. «За» відповідний проєкт рішення проголосували 26 обранців.

Як розповіли чиновники під час сьогоднішніх засідань постійних депутатських комісій і сесії, згода на кредитування означатиме, що КП «Броваритепловодоенергія» зможе протягом року взяти в кредит необхідну підприємству суму в межах загальної суми в 50 млн грн.

Згідно з проєктом рішення, гроші підуть на проведення розрахунків щодо виплат заробітної плати, сплати податків, а також інших обов’язкових платежів, за спожиті природний газ і електроенергію, матеріали та роботи.

Як уточнив під час сьогоднішніх засідань очільник підприємства Григорій Голубовський, кошти мають піти на забезпечення опалювального сезону. Таким чином мають розвантажити бюджет громади.

Григорія Голубовський

Григорія Голубовський

Питання кредитування тісно пов’язане з питанням збільшення тарифів, а також заборгованостями КП. Мовляв, загальна сума боргів нині становить 44 млн грн, зазначив керівник. І вже найближчим часом через це «Броваритепловодоенергії» можуть припинити постачання газу, електрики тощо.

Умови кредитування

Як ідеться в затвердженому проєкті рішення, кредитування здійснюватиметься на таких умовах.

  • Установлення ліміткредитної лінії в розмірі не більше 50 млн грн із можливістю самостійного розподілу суми кредитних коштів на різні види кредитних продуктів.
  • Строк дії кредитної лінії – не більше 12 (дванадцяти) місяців.
  • Надання кредиту в межах кредитної лінії – на підставі додаткових угод про надання траншів до договору про відкриття кредитної лінії одноразово або декількома траншами. Транш має бути в загальній сумі, яка не перевищуватиме розмір ліміту кредитної лінії. Згадані додаткові угоди про надання траншів у межах кредитної лінії укладаються без спеціального рішення Броварської міської ради.
  • Сплата процентів за користування кредитною лінією у розмірі не більше 15 % річних за користування кредитом (його частиною), наданим у гривнях.
  • Сплата процентів від простроченої суми кредиту (його частини), наданого за кредитною лінією в розмірі не більше 15 % річних за прострочення повернення кредиту (його частини), наданого в гривнях.

Водночас керівництво КП «Броваритепловодоенергія» зможе самостійно на власний розсуд визначати решту умов договору про відкриття кредитної лінії, що не визначені цим рішенням. Ідеться, в тому числі, про розмір комісій, неустойок, штрафних санкцій. А також – уносити зміни в решту умов договору про відкриття кредитної лінії та підписувати відповідні документи.

Читайте також: На будівництво корпусу молодшої ланки ЗОШ № 10 додали 80 млн грн за рахунок кредитування

Григорій Голубовський також зазначив, що самостійність прийняття рішень для підприємства необхідна, щоби не збирати кожен день сесію для ухвалення відповідних рішень.

Надання банку інформації про КП

На запитання активістки Лідії Сичової під час сесії міський голова Ігор Сапожко закцентував, що банки мають перевіряти платоспроможність підприємства, якому дають гроші. Тому всім банкам в обов’язковому порядку дається доступ до рахунків. Інакше кредитування не відбувається.

Кредитна лінія, зі слів Григорія Голубовського, береться, в першу чергу, під обігові кошти КП «Броваритепловодоенергія». Це означає, що зарплатний проєкт підприємства  необхідно буде перевести до банку. Зарплатний фонд на рік становить близько 140 млн грн. Така сума є цікавою для фінансових установ, банкам вигідна така застава.

Але чому обрали російський банк?

Під час засідання сесії в Лідії Сичової також виникли запитання, зокрема, щодо того, чому кредит беруть у «проросійського на 100 % банку» «Альфа-Банк Україна». Це запитання викликало здивування в Григорія Голубовського: чому банк проросійський і звідки така інформація? Водночас міський голова Ігор Сапожко зауважив, що Національний банк чомусь не закриває інші проросійські банки.

Проєкт рішення в цілому підтримали 26 депутатів – представники як провладних, так і опозиційних партій і депутатів. Утрималися лише двоє – Тетяна Ковкрак із «За майбутнє» та Богдана Драч із ЄС. Світлана Решетова з фракції міського голови не голосувала.

Зазначимо, «Альфа-Банк Україна» належить до російського холдингу Альфа-груп. Власниками банку є російські олігархи та підприємці, зокрема наближені до президента Росії Володимира Путіна Михайло Фрідман, Герман Хан, а також Олексій Кузьмічов і Пьотр Авен.

Читайте також

  1. Невідомі намагалися підірвати банкомати у відділенні «Альфа-банку». ВІДЕО
  2. Для амбулаторій Требухова і Княжич закупили позашляховики на понад 1 млн грн
  3. У новобудові на вул. Петлюри, 21-Б мають відкрити комунальний діагностичний центр
Поділіться.

Залиште відповідь