Стан підготовки тимчасових укриттів у школах Броварської громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про стан підготовки шкіл до початку нового навчального року в Броварській громаді поінформувала під час оперативної наради начальниця управління освіти та науки Оксана Мельник.

Уже з 15 серпня розпочнеться підсумковий об’їзд навчальних закладів щодо перевірки облаштування тимчасових укриттів. Саме їх наявність є необхідною умовою під час дії воєнного стану для очного навчання з 1 вересня.

Так, за словами Оксани Мельник, уже здійснено гідрологічні випробовування в 12 школах та 14 дитсадках.

Усі підвальні приміщення, які визначено під найпростіші укриття, розчищено і їх закінчують прибирати.

Розпочато ремонти сантехнічних приміщень у 8 закладах, електромереж – у 6 закладах. На попередній позачерговій сесії депутати перепрофілювали на ремонтні роботи з облаштування електропостачання та каналізаційні роботи в 10-ти тимчасових укриттях шкіл 2 млн 991 тис.грн + 150 тис.грн на НВО + 250 тис.грн – на дитсадки.

Також, за словами Оксани Мельник, розпочали підготовку документації з облаштування запасних виходів у 6 закладах.

Нагадаємо, із 13 навчальних закладів ( 10 шкіл міста, НВО та шкіл у Княжичах і Требухові), які перевірила комісія під час попереднього огляду, облаштувати другий вихід можна в тимчасових укриттях  5-ти шкіл. Для цього депутати під час чергової сесії перенаправили 3 млн 095 тис.грн. Проте в більшості шкіл громади технічно облаштувати другий вихід – неможливо, повідомила за підсумками попереднього огляду навчальних закладів Оксана Мельник.

Також начальниця управління освіти і науки повідомила про закупівлю інвентаря для проведення ремонтних робіт стелі та стін у тих закладах, де є тимчасові укриття. В одній школі відремонтували голосове оповіщення, ще в одній – відбувається частковий ремонт відмостки.

Як стало відомо під час оперативної наради, згідно зі змінами в 590-й постанові Кабміну, у навчальних закладах зможуть проводити не лише ремонт тимчасових укриттів, а і їх облаштування. Наразі місцеві чиновники очікують роз’яснення центрального апарату щодо цих змін задля розширення платежів на проведення робіт.

Міський голова особисто контролюватиме проведення ремонтів та облаштування укриттів у навчальних закладах за наданим йому графіком робіт. Про це повідомив Ігор Сапожко під час оперативної наради.

Нагадаємо, що з 1-го вересня Броварська громада готується розпочати освітній процес за змішаною системою – очно та онлайн. У Державній службі з надзвичайних ситуацій наголошують, що школи, які не пройду перевірку ДСНС та поліції, очно не працюватимуть. При цьому рішення працювати офлайн або онлайн для кожної школи ухвалюватиметься комісією окремо.

ФОТО – Ірина Ющенко

Читайте також:

  1. Тимчасові укриття більшості шкіл Броварської громади потребують облаштування другого виходу

  2. Оновлено ціни на навчання в школах естетичного виховання Броварської громади

  3. Зміна назви: броварські «школи» стануть «ліцеями»

  4. За яких умов у Броварському районі школярі навчатимуться очно: підсумки наради

  5. В українських школах поставлять охорону, сирену і вчитимуть дітей евакуюватися. ВІДЕО

  6. «Із 60% учнів гімназії «Фортуна», які виїхали з Броварів, повернулися лише 20%», – Олександр Мажуга
Поділіться.

Залиште відповідь