Зміна назви: броварські «школи» стануть «ліцеями»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відповідні проєкти рішень про зміну назв винесено на чергову сесію Броварської міськради 28 липня.

Так, заплановано змінити назви Броварських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1, №2 ім. В.О. Сухомлинського, №3, №6, №9, №10, гімназії  ім. С.І. Олійника, спеціалізованих шкіл  № 5 ім. Василя Стуса та № 7, Броварського навчально-виховного комплексу, Броварського навчально-виховного об’єднання, Княжицької  і Требухівської шкіл

НА  Броварський ліцей № 1, ліцей № 2 ім. В.О. Сухомлинського, ліцей № 3, №6, №7,  №8, №9, №10, №11, ліцей № 4 ім. С.І. Олійника, ліцей № 5 ім. Василя Стуса, Княжицький ліцей і Требухівський ліцей.

Як зазначено в проєкті рішення, в такий спосіб, зокрема внесення відповідних змін до назви закладу освіти та викладення статуту в новій редакції, приведуть установчі документи у відповідність до вимог бюджетного законодавства. Зокрема, вимог ст. 89 Бюджетного кодексу, в якій зазначено, що «видатки міських територіальних громад спрямовуються на фінансування ліцеїв, початкових шкіл та гімназій»  та ст. 103-2, якою визначено, що «освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у початковій школі, гімназії, ліцеї».

Депутати на сесії мають затвердити статути ліцеїв. Також статут Палацу творчості дітей та юнацтва, до складу якого ввійде внутрішній структурний підрозділ «Міський територіальний осередок Малої академії наук України».

Як прокоментувала журналістам «Трибуни» заступниця начальниці управління освіти Тамара Стельмах, зміни статусу навчальних закладів пов’язані з необхідністю адаптувати їх назви Бюджетному законодавству, адже там уже немає такого поняття як «загальноосвітня чи спеціалізована школа», а є «ліцей». «Зміна назви відбуватиметься поки що без зміни змісту роботи, лише для того, щоб була можливість із 1 вересня фінансувати навчальні заклади, – повідомила Тамара Стельмах. – Початкові школи, гімназії і ліцеї запроваджуються з 2027 року. Цьому передуватимуть громадські обговорення, які і визначать необхідність у Броварській громаді функціонування тих чи інших навчальних закладів».

Нагадаємо, 6 серпня 2021 р. президент підписав закон щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Цей закон важливий, оскільки допоможе ефективно впроваджувати реформу «Нова українська школа» на етапі розбудови трирічної профільної середньої освіти, повідомляють у МОН.

Документ запроваджує з 1 вересня 2027 року нові вимоги до освітньої діяльності комунального ліцею:

  • функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання протягом 10–12 років навчання учнів;
  • безпечне, інклюзивне та цифрове освітнє середовища з належною матеріально-технічною базою та доступом до інтернету;
  • забезпечення харчування та за потреби – підвезення учнів і педагогів тощо.

Громадам дозволяється бути засновниками ліцеїв до 1 вересня 2027 року, тобто до того, як відбудеться повноцінний запуск трирічної старшої профільної школи на базі трансформованої мережі ліцеїв.

 

Читайте також

  1. Спалена Богданівська школа: навчальний заклад облаштують у сільському клубі
  2. У МОН оприлюднили кількість бюджетних місць на навчання в 2022 році
  3. За яких умов у Броварському районі школярі навчатимуться очно: підсумки наради
  4. Як живуть у Польщі діти з мокрецького будинку «Надія»
  5. Батьки Київщини збирають підписи до петиції проти очного навчання, Броварська громада готується до навчання за змішаною формою
  6. Підвали шкіл і дитсадків у Броварській громаді ремонтують та облаштовують: підготовка до нового навчального року
Поділіться.

Залиште відповідь