Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Цього дня українці згадують страшні події 1921-1923 і 1946-1947 років, які забрали мільйони людських життів, і наймасштабніший Голодомор-геноцид 1932-1933 років. Із нагоди пам’ятної дати в Броварській громаді підготували ряд заходів. Інформацію про це розміщено на сайті Броварської міськради.
У суботу, 27 листопада, на всій території України приспустять державні прапори.
Мешканці Броварської громади можуть долучитися до церемоній покладання квітів:
- о 12:00 годині – до пам’ятного хреста жертвам Голодомору в селі Княжичі;
- о 15:30 годині – до пам’ятних знаків жертвам Голодоморів на території храму Першоверховних Апостолів Петра і Павла на вулиці Київській, 229.
Біля пам’ятного знаку «Жертвам Голодомору та політичних репресій» на території храму Парафії Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ, що вул. Гагаріна, 21, о 16:00 відбудеться покладання квітів, хвилина мовчання в рамках загальнонаціональної акції «Запали свічку», а о 16:15 годині – поминальна панахида за замореними голодом.
У закладах освіти Броварської громади цими днями заплановано проведення тематичних заходів:
- виховні години «День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні»;
- години спілкування «Не згасне в серці пам’яті свіча»;
- бесіди «Україна. Геноцид голодом. 1932-1933»;
- уроки пам’яті «Скорботний 33-й»;
- перегляди тематичних відео;
- тематична виставка-реквієм «Тільки пам’ять не сивіє» для учнівської молоді Броварського навчально-виховного об’єднання;
- інформаційні хвилини, розповіді про День пам’яті жертв голодомору та відеодемонстрація інформаційних роликів для вихованців Дитячого естетико-натуралістичний центру «Камелія»;
- виховні години і тематичний захід «Свічка пам’яті» для відвідувачів Палацу творчості дітей та юнацтва;
- до участі в обласній онлайн-конференції «Допоки пам’ять у серці не згасає…» готується гурток «Екскурсоводи» Центру національно-патріотичного виховання.
У школах відбудуться числені виховні години «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», години спілкування, бесіди, уроки пам’яті, перегляди тематичних відео, інформаційні хвилинки. Зокрема:
- учні ЗОШ №6 долучаються до акції «Принеси яблуко» з метою передати їх дітям у СОС Дитяче містечко Броварської громади;
- учнівське самоврядування ЗОШ №3 готує тематичний відеоролик для розміщення на сторінці закладу і фейсбук -сторінці;
- учнівське самоврядування Требухівської ЗОШ створює тематичний фото/відеоколаж;
- молодь СШ №7 готує відеоролик на Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», який також буде розміщений на сторінці закладу та в соціальній мережі.
Броварський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Голоси з-за океану», надану Національним музеєм Голодомору-геноциду, та фото-виставку пам’яті репресованого духовенства Броварщини «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті».
У бібліотеках громади розгорнуто виставки-реквієми тематичної літератури:
- «Голодомор – трагедія людства» в Броварській міській бібліотеці;
- «Сумні жнива – вічна пересторога» в Броварській міській бібліотеці для дітей;
- година пам’яті «Чорні жнива голоду» в Броварській міській публічній бібліотеці;
- «Щоб не плакали душі голодні, свічку пам’яті ти запали» (в Княжичах);
- «Безкровна війна» (в Требухові).
Тематичний захід «Пам’ятай, щоб ніколи не повторилося» заплановано в сільському клубі села Переможець.
Броварський відділ культури разом із Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» за участі Броварського краєзнавчого музею та Міського культурного центру готує цикл тематичних відеолекцій, які опублікують у соціальних мережах:
- «Спецділянка НКВС УРСР в 19, 20 кварталах Биківнянського лісу»;
- «Антипольська операція НКС проти польських громадян Київщини 1937-38 років»;
- «Биківнянський мартиролог: відомі і невідомі постаті»;
У суботу, 27 листопада, о 16:00 годині буде загальнонаціональна хвилина мовчання. На знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників, на підвіконнях своїх осель українці запалять свічку пам’яті.
Читайте також