Якщо не платять аліменти на дитину: як може допомогти держава

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чи можна отримати допомогу від держави жінкам/чоловікам, яким не платять аліменти їх «половинки»? Можна, каже адвокат Роман Сімутін. І розповідає, що потрібно для цього зробити.

Згідно із законом України, батьки зобов’язані матеріально забезпечувати своїх неповнолітніх і непрацездатних дітей: до 18 років або до 23 років, якщо дитина отримує вищу освіту.

Якщо батьки розлучені, суд може визначити одному з них сплату аліментів у розмірі не менше ніж 50% прожиткового мінімуму. Якщо мама/тато не платили за 6 місяців, то один із них понесе покарання у вигляді виконання громадських робіт терміном від 120 до 240 годин.

Розмір аліментів у 2021 році

Відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»50% мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину від 1 січня 2021 року залишився на рівні 1 грудня 2020 року, а саме:

  • для дітей віком до 6 років – 960,50 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років – 1197,50 грн.

Максимальна сума аліментів на дитину до 6 років у 2021 році становить:

з 1 грудня 2020 року – 19 210 грн;
з 1 липня 2021 року – 20 130 грн;
з 1 грудня 2021 року – 21 тис грн.

Якщо чоловік/дружина не платить аліменти?

Як зазначає адвокат Роман Сімутін, ви можете отримати на дитину тимчасову державну допомогу.  Однією з таких справ займався адвокат у рамках свого соціального проєкту  – однієї щомісячної справи на безоплатній основі.

«До мене звернулася жінка, якій чоловік понад 2,5 роки не сплачував аліменти і вона нічого не могла з цим вдіяти, –  розповідає Роман Сімутін. – Виконавча служба теж була безпорадною, тому жінка шукала можливість підтримки з боку держави і звернулася до мене. Зізнаюся: сумнівався, що такий механізм існує, але вихід справді є і державна допомога».

Так, підставою для призначення тимчасової державної допомоги є невиконання батьком/матір’ю рішення суду про стягнення аліментів.

Для цього необхідно подати до органу соцзахисту населення пакет документів. Серед них, зокрема:

  • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
  • довідка ДВС, що підтверджує факт несплати аліментів одним із батьків протягом 6 місяців, що передують місяцю звернення.

Розмір допомоги 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Вона виплачується дитині віком до 18 років кожні 6 місяців, починаючи з місяця, в якому подані всі документи.

Якщо ж вам відомо, що чоловік/дружина навмисне чи принципово не сплачує аліменти та роз’їжджає на авто – можете «простимулювати» його/її, обмеживши у праві керування автомобілем. Коли ж він/вона часто навідується за кордон – можете потішити його/її сюрпризом і зробити невиїзним: обмежити в праві виїзду за межі держави. Також є варіант позбавити батьківських прав, при цьому його/її обов’язок щодо аліментів нікуди не зникне. А паралельно до державної допомоги, можете подати позов до суду та стягнути пеню за несплачені аліменти.

Тож не варто впадати у відчай у разі несумлінного батька/матері дитини: у законі є способи як змусити його/її розкаятися.

Читайте також

  1. Із грудня зросли пенсії, виплати з безробіття та аліменти
  2. В Україні зростуть соціальні допомоги і виплати: кому і наскільки
  3. За спецсистемою пенсії українців зростуть до 7 тис. грн – Міністерство соцполітики
  4. Як у Броварах по-новому стягують аліменти зі злісних неплатників
Поділіться.

Залиште відповідь