Із 1 липня в Україні можна продавати землю. Що варто знати

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 липня 2021 року набуває чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Придбати можна буде лише приватні ділянки. Землі сільгосппризначення державної та комунальної власності не продаватимуться.

На першому етапі, з 1 липня 2021 року, купувати сільськогосподарську землю зможуть тільки фізособи – громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землю зможуть також юридичні особи.

Наразі закон забороняє купівлю землі іноземцями, в тому числі – громадянами країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватися тільки на загальнонаціональному референдумі.

Також забороняється продаж землі в 50-кілометровій прикордонній зоні.

Коротко про основне на ринку землі в інфографіці має такий вигляд:

Нинішні орендарі землі матимуть переважне право на її покупку. Вони також можуть передати це право, але мають письмово повідомити про це власника землі.

Розрахунок за покупку ділянок відбуватиметься тільки в безготівковій формі. Ціна ділянок землі сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їхньої нормативної грошової оцінки (така норма діятиме до 1 січня 2030 року).

Для укладання угоди про купівлю-продаж землі потрібні такі документи:

  • паспорти та ідентифікаційні коди продавця та покупця;
  • документи, що підтверджують право власності на ділянку (витяг із реєстру прав на нерухоме майно або державний акт);
  • витяг із Державного земельного кадастру;
  • звіт про експертну грошову оцінку ділянки.

У разі відсутності у покупця землі документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за які купується ділянка, її продаж буде заборонено.

Нагадаємо, закон про ринок землі Верховна Рада ухвалила в березні 2020 року, а президент Володимир Зеленський підписав його 28 квітня того ж року.

ФОТО – Перший діловий

Читайте також:

  1. Зеленський підписав закон про ринок землі 

  2. Верховна Рада відкрила ринок землі

  3. Закон про ринок землі ухвалений у I читанні − Верховна Рада

  4. Громади розпоряджатимуться своїми землями. Зеленський підписав закон. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь