Калитянська ОТГ відсудила понад 1 млн грн пайової участі в зерносховища в Заворичах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська місцева прокуратура подала до суду на компанію-власника збудованого кілька років тому елеватора в Заворичах. Причина – несплата більшої частини пайового внеску розміром майже 2 млн грн Калитянській ОТГ. Під час тривалого судового процесу підприємство повернуло 900 тис. грн, визнавши свій борг. У січні цього року Феміда зобов’язала повернути СТОВ «Заворичі» решту коштів – понад 1 млн грн. Про це стало відомо з різних джерел.

Як зазначає компанія-забудовник Bausat, елеватор на вул. Радіна, 16 у Заворичах запрацював у листопаді 2019 року. Цього ж року був створений і сайт компанії. Об’єкт розрахований на зберігання зернових культур. У 2020-му планували розширювати комплекс.

Зерносховище, відкриття

Із відкриття елеватора в Заворичах

елеватор

Де саме відкрили новий елеватор. Карта – Google Map

Зерносховище

Як видно із реєстру судових рішень, уже 19 березня 2020 року з’явилася перша ухвала, згідно з якою Господарський суд Київської області відкрив провадження в справі за правилами загального позовного провадження. Водночас Феміда одразу же зупинила це провадження.

Розглядати справу щодо СТОВ «Заворичі» суд вирішив після вирішення Великою Палатою Верховного Суду іншого провадження. Мовляв, там перебуває справа щодо визначення правових підстав представництва прокурором інтересів держави.

Висновки в ній, вказує суддя, сприятимуть забезпеченню єдності судової практики, дотриманню принципу верховенства права, складовою якої є юридична визначеність, та принципу пропорційності. Феміда ухвалила постанову в цій справі 26 травня 2020 року.

Читайте також: Прокуратура «переконала» забудовника сплатити пайову участь Богданівській сільраді

Після цього, але аж у жовтні минулого року, суд знову починає розгляд справи проти СТОВ «Заворичі». Остаточне рішення першої інстанції ухвалюють 14 січня 2021 року.

Про що йдеться в рішенні

Як видно із судових документів, до Феміди подала позов Броварська місцева прокуратура. Правоохоронці мали намір стягнути зі СТОВ «Заворичі» 1,956 млн грн за договором про пайову участь замовника в розвитку інфраструктури Калитянської ОТГ.

Зерносховище

Фото з роботи зерносховища в Заворичах

Суд встановив, що рішенням Калитянської ОТГ від 19 жовтня 2018 року громада вирішила укласти договір із СТОВ «Заворичі» на пайову участь у розмірі 8 %, що становить 2,410 млн грн. Гроші мали піти на розвиток інфраструктури Калитянської ОТГ. Перерахувати необхідно було до 25 вересня 2019 року.

Читайте також: Кому 10 %, а кому і 1 %: виконком затвердив виконання договорів пайової участі

Прокурор і позивач стверджують, що на виконання умов договору замовник сплатив до бюджету лише 453 тис. грн, у зв`язку з чим за ним і утворилась заборгованість у розмірі 1 956 млн грн. Перед остаточним розглядом справи СТОВ «Заворичі» перерахувало ще 900 тис. грн.

Як встановив суд, відповідач проти задоволення позову в частині боргу в сумі 1,056 млн грн не заперечує. В останній день перед розглядом справи по суті він подав заяву про це.

Броварська місцева прокуратура також просила у Феміди стягнути зі СТОВ «Заворичі» 29,348 тис. грн судового збору. Однак, оскільки відповідач визнав свій борг, з нього стягнули лише половину суми – 14,674 тис. грн. Решта буде компенсована позивачу з державного бюджету.

У Калитянській ОТГ підтвердили «Трибуні», що погоджуються із рішенням суду. Водночас коментар від СТОВ «Заворичі» нашим журналістам протягом робочого дня отримати не вдалося.

Варто зауважити, що передбачений законом термін подання апеляційної скарги – 20 днів від проголошення рішення. З 14 січня вже минуло 27 днів, але в реєстрі судових рішень відсутні згадки про відкриття апеляційного провадження в зазначеній справі.

Фото – Bausat, СТОВ «Заворичі»

Читайте також

  1. На Броварщині розпочато кримінальне провадження через несплату забудовником пайової участі
  2. Для будівництва провулку імені Івана Сокура зріжуть 22 дерева
  3. На Інтернаті планують збудувати 13-поверховий офісний центр «Кайрос»
Поділіться.

Залиште відповідь