Ліки від COVID-19: у Броварській громаді отримали препарат «Молнупіравір» і чекають на «Паксловід»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За результатами проведеної експертизи, в Україні допущено до екстреного медичного застосування ще один препарат для амбулаторного лікування COVID-19 – «Паксловід», інформують у Міністерстві охорони здоров’я. У Броварській громаді отримали перший препарат від коронавірусу – «Молнупіравір» і згодом розподілять його амбулаторіями громади.

«Препарат «Паксловід» призначений для використання, у першу чергу, для пацієнтів із груп ризику з метою уникнути погіршення стану та переходу захворювання з легкого ступеня тяжкості до середнього і важкого», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Раніше МОЗ підписало контракт із виробником препарату – компанією «Пфайзер» на постачання в Україну 300 тисяч курсів «Паксловіду».

«Оскільки лікарський засіб уже допущено до екстреного медичного застосування, ми розпочинаємо узгоджувати графік поставки препарату в Україну, про який поінформуємо додатково», – додав Ляшко.

Як повідомлялося, раніше в Україну було доставлено 60 тисяч курсів препарату «Молнупіравір» для лікування COVID-19. Усього було законтрактовано 300 тисяч курсів «Молнупіравіру».

Як повідомив «Трибуні-Броварів» керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов,  Броварська громада отримала 50 флаконів (2 тис. пігулок) препарату «Молнупіравір». Поки що ці ліки не розподіляли амбулаторіями. Наразі спеціалісти вивчають інструкцію до препарату, яка прийшла іноземною мовою.

Згодом «Молнупіравір» розподілять між всіма місцевими амбулаторіями, акцентував Ігор Кравцов. Сімейні лікарі видаватимуть цей препарат мешканцям броварської громади безкоштовно, які належать до груп ризику.

Це противірусний препарат прямої дії, який запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, тому їх зручно приймати. До того ж вони не мають особливих вимог зберігання.

ФОТО – Здоров’я

Читайте також:

  1. В Україні препарати від COVID-19 надаватимуть безкоштовно. Чи є вони в Броварах? ВІДЕО

  2. В Україні вдвічі скоротили термін самоізоляції для хворих на COVID-19

  3. Невакцинованих медиків, комунальників і місцевих посадовців із 31 січня відсторонятимуть від роботи

  4. Медики в Броварській громаді масово хворіють на коронавірус

 

Поділіться.

Залиште відповідь