На трикотажній фабриці «Роза» планують модернізацію, щоб зменшити викиди

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в сесійній залі міськвиконкому відбулася чергова зустріч активістів, окремих депутатів міської ради, чиновників та представників ПрАт «Трикотажна фабрика «Роза». Питання на повістці денній не змінилося: що робить керівництво «Рози» задля вирішення питання забруднення повітря викидами та неприємними запахами? Про що розповіла заступниця директора ПрАт «Трикотажна фабрика «Роза» Любов Лієнко та яких домовленостей досягли – читайте в нашому матеріалі.

На сьогоднішню зустріч із питання діяльності в Броварах ПрАТ «Трикотажна фабрика «Роза» активістів та мешканців сусідніх із підприємством будинків збирали в міськраді в екстреному порядку: на останній нараді ні представники «Рози», ні чиновники не уточнили конкретної дати зустрічі, тож люди і не прийшли. Проте прибула заступниця директора ПрАт «Трикотажна фабрика «Роза» Любов Лієнко, тож уже за пів години зібралися не чисельні активісти, прибули і кілька депутатів міської ради – Борис Дудко, Олександр Резнік, а згодом приєдналися Сергій Батюк, Андрій Саук та Богдана Драч. Як і попереднього разу, зустріч відбулася під головуванням секретаря міської ради Сергія Богуцького.

Плани «Рози»

Любов Лієнко визнала, що проблема є: «Роза» створює мешканцям дискомфорт. Проте зазначила, що на фабриці працюють люди 20-30 років і не мають «профільних захворювань» (загалом на підприємстві, за інформацією доповідачки, працює близько 60 осіб). Та щоб із броварчанами мати «добросусідські стосунки», керівництво «Рози» вивчає зауваження, які надходять, і робить усе можливе, щоб їх усунути.

фабрика "Роза"

Любов Лієнко

Так, заступниця директора повідомила, що підприємство планує реалізувати проєкт із утилізації пару, який є причиною численних скарг броварчан, адже має специфічний запах. Задля цього планують врахувати досвід ТОВ «Орієнтир-Буделемент», який вирішив подібну проблему. Також пані Любов повідомила про перемовини зі спеціалістами фірми-підрядника, які допоможуть комплексно обстежити трикотажну фабрику «Роза» і надати свої рекомендації щодо утилізації пару з виробничого процесу. Заступниця директора запевнила, що «скільки б не коштувала ця програма (щодо утилізації пару – авт.), ми її виконаємо».

А поки що запропонувала створити робочу групу, яку періодично інформуватиме про рекомендації фахівців та етапи плану дій, та запросила активістів і депутатів на підприємство, щоб побачити його роботу.

Пропозиції та вимоги активістів

Проте активісти не погодилися на пропозицію виступаючої, а вимагали назвати чіткі часові межі для обстеження та модернізації підприємства. Однак назвати їх пані Любов не змогла, позаяк цей процес лише стартує. Своєю чергою активісти зауважували, що на реалізацію рекомендацій незалежних екологів, які були запрошені на зустріч 10 березня, потрібні роки та значні кошти ПрАт, і чи буде від цього ефект – невідомо.

Нагадаємо, під час попередньої зустрічі екологи-консультанти повідомили про розроблену низку технічних рекомендацій задля зменшення шкоди довкіллю від «Рози». Зокрема, збудувати вищу трубу від будинку, що поряд, задля більшого розсіювання викидів; обладнати «спецкожухами» устаткування, щоб знизити рівень шуму. Також озвучувалася рекомендація можливої побудови на території підприємства резервуарів для води, якою і можна зменшити рівень запахів.

Фабрика "Роза"Депутат міської ради Сергій Батюк нагадав заступниці директора, що встановлена система задля зменшення викидів – скрубер за 2,5 млн грн  – наразі не працює (через помилки виробника цього обладнання екологічна ситуація лише погіршилася, тож його роботу зупинили).

Активісти запропонували адміністрації підприємства активніше комунікувати з мешканцями, а також до закінчення модернізації обладнання, що має зменшити викиди, припинити роботу підприємства. Звучали пропозиції взагалі перенести «Розу» за межі міста.

Любов Лієнко запевнила, що почула всі зауваження та пропозиції і вивчатиме всі моменти, щоб досягти компромісу. Також надала свій телефон, щоб активісти могли їй особисто повідомляти, якщо бачитимуть із підприємства дим. А от закривати підприємство не погодилася,  позаяк воно працює в цілодобовому режимі. Не пристала заступниця директора і на пропозицію перенести «Розу» за межі міста, адже це складний процес.

Підсумовуючи результати напрацювання під час засідання, секретар міської ради Сергій Богуцький резюмував: раз на тиждень (у вівторок) адміністрація «Рози» передаватиме для публікації на сайті міськради інформацію про зроблені кроки в модернізації обладнання. Також секретар міськради повідомив, що хоча ПрАт «Трикотажна фабрика «Роза» не змінюватиме місце своєї реєстрації, ПДФО сплачуватиме в бюджет міста. Нагадаємо, ПрАт зареєстровано в Києві, будівлю, у якій проводить свою діяльність, орендує у ТОВ «Євро Фудс ГБ Україна».

Попередження?

Під час зустрічі активісти зауважили, що ситуація із «Розою» може вийти із-під контролю, адже за фабрикою заплановано будівництво житлових кварталів, тож не лише мешканці сусідніх із фабрикою будинків не миритимуться з тим, що серед міста стоїть підприємство, яке забруднює екологію.

Фото – авторки

Читайте також

  1. «Ми задихаємось»: від фабрики «Роза» броварці вимагають припинити смердючі викиди
  2. Дим і сморід: броварчани скаржаться на ТОВ «Роза». Відео
  3. Біля дитсадків «Капітошка» та «Калинка» «зашкалюють» показники забруднення повітря
Поділіться.

Залиште відповідь