Нацбанк заборонив обмінникам розміщувати дані про курси валют на вулицях

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нацбанк ухвалив рішення щодо посилення вимог до пунктів обміну валют – відтепер операції обов’язково мають фіксуватися на відео, а інформацію про курси валют заборонено виставляти на табло. Про це йдеться на офіційному сайті регулятора.

За інформацією, з травня 2022 року для підвищення конкуренції та збільшення пропозиції готівкової валюти було ослаблено деякі обмеження для банків, насамперед для того, щоб знизити спекулятивний тиск та обсяги «банкоматного туризму». Проте з’явилися негативні тенденції у роботі обмінників, які почали штучно підвищувати готівковий курс.

«Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту та пропозиції у безготівковому сегменті валютного ринку та може свідчити про виключно спекулятивні підходи до небанківських установ», – йдеться у повідомленні.

Інформація про курси купівлі та продажу має подаватися у стандартному вигляді – копії наказу, що розміщується на касах. Інформувати про курси поза касами заборонено, у тому числі привертаючи увагу будь-якими цифровими значеннями або символами (табло).

Обмінники знову зобов’язані подавати інформацію до Реєстру приміщень, у яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки у національній чи іноземній валютах.

Процес купівлі-продажу валют має здійснюватися з обов’язковим відеоспостереженням. Крім того, є низка вимог до приміщень пунктів обміну валют, зокрема НБУ перегляне технічні вимоги до кас.

Для посилення контролю інформація про термінали, що використовуються, буде передаватися до Національного банку. Це дозволить посилити податкову дисципліну, оскільки обмінники ухиляються та практично не сплачують податок на прибуток.

ФОТО – 24 канал

Читайте також:

  1. Українці зможуть обмінювати монети 1, 2 та 5 копійок на рік довше

  2. Із 1 липня в Україні здорожчало автострахування

  3. Рейтинг найнадійніших банків в Україні

  4. Банківський кешбек може невдовзі значно скоротитись

Поділіться.

Залиште відповідь